Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

14. 11. 2018 11:43 | BRATISLAVA/TASR

Viac ako tristo novinárov podpísalo vyhlásenie odsudzujúce výrok Fica

Fica za výroky na novinárov a organizátorov protestov Za slušné Slovensko kritizovala aj slovenská sekcia Asociácie európskych novinárov.

Robert Fico
Robert Fico Foto: FOTO TASR - Martin Baumann

Viac ako 300 slovenských novinárov sa rozhodlo podpísať vyhlásenie, v ktorom odsudzujú výrok predsedu strany Smer-SD Roberta Fica na adresu médií. Jeho znenie v stredu zverejnili viaceré slovenské spravodajské weby.

Fico kritizoval to, akým spôsobom novinári informovali o výsledku Smeru v komunálnych voľbách. Odkázal im, že jeho strana chce vyhrať aj parlamentné voľby s dôvetkom: "Nech vás komediantov medzi novinármi dobre trafí".

Podpísaní novinári to považujú za "absolútnu stratu súdnosti". Navyše to označili za "cynické voči rodinám Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej".

Tiež pripomínajú, že stáli za odhalením viacerých škandálov na slovenskej scéne. V tzv. otvorenom liste uvádzajú, že Fico "verbálne útočí na novinárov a šíri konšpirácie len pár dní pred 17. novembrom, keď si pripomíname boj o našu slobodu, a to aj slobodu slova a zhromažďovania sa".

Fica za výroky na novinárov a organizátorov protestov Za slušné Slovensko kritizovala aj slovenská sekcia Asociácie európskych novinárov. Poukázala na to, že "média sú súčasťou dialógu v demokratickej spoločnosti, systému kontroly politickej moci a úsilie viesť trvalú vojnu s nimi len potvrdzuje, že nie každý politik si vidí na špičku nosa".

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce