15. 11. 2018 19:41 | TRENČÍN/TV Markíza

Vodič kabrioletu, ktorý blokoval sanitku, na súde: Som nevinný, chcel som len pomôcť

Na hlavnom pojednávaní sa k prípadu vyjadril znalec z odboru dopravy.

Vodič kabrioletu Boris Záhumenský sa cíti byť nevinný.
Vodič kabrioletu Boris Záhumenský sa cíti byť nevinný. Foto: TV Markíza

Muž, ktorý na kabriolete blokoval sanitku ponáhľajúcu sa do nemocnice, sa vo štvrtok postavil pred sudcu. Odôvodňoval to tým, že jej razil cestu. Dnes čelí obvineniu z prečinu všeobecného ohrozenia.

Zábery auta vybrzďujúceho sanitku obleteli pred dva a pol rokom elé Slovensko. Muž (47) z Partizánskeho podľa obžaloby ohrozil vozidlá v protismere, ale aj vo svojom jazdnom pruhu a vyvolal minimálne 22 kolíznych situácii.

Aj vo štvrtok tvrdil, že chcel len pomôcť a pred sudcom sa kajal.  "Úprimne ľutujem a beriem za to plnú zodpovednosť. V tom momente som bol naozaj presvedčený o svojom dobrom úmysle pomôcť, aj keď sa to mnohým zdalo možno na smiech," uviedol obžalovaný Boris Záhumenský.

Na súde premietali aj záznam z jeho jazdy, ku ktorému sa na hlavnom pojednávaní vyjadril znalec z odboru dopravy.  "Technicky sa správal veľmi zle, kolízne a veľmi rizikovo. Nebezpečné, jednoznačne to je nebezpečná jazda," uviedol Milan Holeci, znalec z odboru dopravy.

Obžalovaný muž urobil pred sudcom vyhlásenie, v ktorom povedal že je nevinný. Za prečin všeobecného ohrozenia mu hrozí až trojročné vezenie. Raziť cestu sanitke pritom vôbec nemusel a navyše to ani nesmie robiť.

Hlavné pojednávanie bude pokračovať až vo februári budúceho roka.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce