16. 11. 2018 12:09 |

Na strednej škole v Humennom hľadal pes drogy. Označil mladú študentku

V taške mala tri dózy so zelenou sušinou ako aj bongo.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR - Henrich Mišovič

Študentka jednej z humenských stredných škôl u seba v taške prechovávala neznámu zelenú sušinu. Polícia to zistila pri štvrtkovej (15.11.) preventívno-bezpečnostnej akcii s názvom Čisté školy.

"Dopoludnia v dvoch triedach služobný policajný pes 'skontroloval' tašky stredoškolákov a v jednej z tried označil školskú tašku patriacu 15-ročnej študentke. Išlo o podozrenie z prítomnosti omamných a psychotropných látok. Dievča následne počas osobnej prehliadky z tejto tašky vydalo tri plastové dózy s obsahom neznámej zelenej sušiny v presne nezistenom množstve, ako aj jednu sklenenú dózu, tzv. bongo, určenú na užívanie marihuany," priblížila v piatok prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Zaistené veci a látky polícia podľa jej ďalších slov zaslala na kriminalisticko-expertízne skúmanie. "Prípadom sa zaoberá poverený príslušník obvodného oddelenia Policajného zboru v Humennom, ktorý na základe tejto skutočnosti začal vo veci trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi," uzavrela hovorkyňa.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce