Správy z vášho kraja:
18. 11. 2018 11:53 , článok bol aktualizovaný 18. 11. 2018 12:18 | BRATISLAVA/TVNOVINY

Policajný prezident Lučanský sa sťažuje na vedenie NAKA. Vraj ho zaviedli

Ide o ďalší prípad, kedy je Lučanský s Hraškom v otvorenom konflikte

Milan Lučanský.
Milan Lučanský. Foto: FOTO TASR - Jakub Kotian

Prezident Policajného zboru (PZ) Milan Lučanský nariadil kontrolu v súvislosti s prípadom anonymného trestného oznámenia na organizátorov protestov Za slušné Slovensko po tom, čo zistil nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré dostal od vedenia Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru (NAKA) a skutočnosťou.

V nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.

"Chcela by som povedať, že tak, ako avizoval prezident počas utorkovej (13. 11.) tlačovej besedy, keď pracoval s okresanými informáciami, keďže nie je orgán činný v trestnom konaní, nemal detailné veci, ale avizoval, že si dá pripraviť podrobnejšiu analýzu," uviedla hovorkyňa s tým že na základe analýzy, ktorú si prezident preštudoval, polícia zistila, že došlo k nezrovnalostiam medzi informáciami, ktoré dostal od vedenia NAKA ešte v utorok, a skutočnosťou.

"Medzi nimi sú tie, že nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí trestného oznámenia, taktiež nesedeli časové údaje a rôzne iné pochybenia. Na základe týchto nezrovnalostí prezident Milan Lučanský nariadil kontrolu a až po záveroch kontroly prijme opatrenia," uzavrela Dobiášová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?