18. 11. 2018 19:30 | LEVICE/TV Markíza

Končil vysokú školu a život mal pred sebou. O zdravie prišiel paradoxne v nemocnici

Matka mladého muža teraz bojuje za finančné odškodnenie, aby mala peniaze na jeho ďalšiu liečbu.

Mama so synom.
Mama so synom. Foto: TV Markíza

Končil vysokú a život mal pred sebou. Zápal pľúc sa však pre Juraja a jeho rodinu zmenil na kalváriu. O zdravie paradoxne prišiel v nemocnici. Matka mladého muža teraz bojuje za finančné odškodnenie, aby mala peniaze na jeho ďalšiu liečbu.

Mladíka hospitalizovali s obojstranným zápalom pľúc v nemocnici Leviciach.

Jeho stav sa náhle skomplikoval. Postupne mu zlyhávali orgány a nastali ťažkosti s dýchaním. Napokon ostal v bdelej kóme. Trápenie trvá už sedem rokov.

Juraja prepustili z nemocnice po viac než dvoch mesiacoch. No kým tam išiel na vlastných nohách, domov ho už odvážali bezvládneho, v žalostnom stave.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou skonštatoval, že v nemocnici mladíka síce spočiatku liečili správne, no napokon urobili chybu v tom, že mu neskoro urobili tracheostómiu, teda chirurgické otvorenie priedušnice.

Mladíkova mama žiada finančnú kompenzáciu.

 

Súd však konanie zastavil. S odôvodnením, že obe strany sa chceli dohodnúť mimosúdne, a preto konanie dočasne prerušil. A keďže nikto nepožiadal obnovenie konania, pokračovať sa v ňom nebude.

Okresný súd v Leviciach: „Ak sa návrh na pokračovanie v konaní nepodá do šiestich mesiacov od právoplatnosti uznesenia o prerušení konania, súd konanie zastaví."

To sa aj stalo, no právnici pani Danišovej argumentujú, že konanie bolo prerušené len dočasne a malo sa v ňom automaticky pokračovať. Proti rozhodnutiu súdu sa už odvolala.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce