26. 11. 2018 08:25 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Teploty budú klesať. Bude snežiť a na niektorých miestach v noci poriadne mrznúť

Bude chladno a veterno.

Mrazivé počasie
Mrazivé počasie Foto: shutterstock/Konstantin Zaykov

Vyzerá to tak, že tento týždeň už dorazí na Slovensko zima so všetkým, čo ku nej patrí. Ochladí sa, ku koncu týždňa v noci a na niektorých miestach už aj cez deň očakávame mráz, k tomu sa pridá dážď, ale aj sneženie, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

PONDELOK:

Vyzerá to na prevažne zamračený, hmlistý a upršaný deň na celom území Slovenska. Od približne 1400 m, v severnej polovici Slovenska v priebehu dňa miestami už od cca 600 m sneženie. Na severe môže nasnežiť miestami do 5 cm snehu, v stredných a vyšších polohách do 15 cm.

Najvyššia denná teplota 4 až 9 stupňov, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši okolo 2 stupňov. Fúkať bude prevažne severovýchodný vietor 10 až 30 km/h, v nárazoch 50 km/h.

UTOROK:

Bude oblačno až zamračené a na väčšine územia dážď so snehom alebo sneženie, v nižších polohách spočiatku aj dážď. V severnej polovici cez deň postupné ustávanie zrážok. Najnižšia nočná teplota 4 až -1, na Kysuciach, Orave, v Liptove, na Spiši a na severovýchode okolo -3 stupne. Najvyššia denná teplota 0 až 5, v severnej polovici Slovenska väčšinou -5 až 0 stupňov.

Fúkať bude prevažne severný vietor 15 až 35 km/h, v nárazoch miestami okolo 55 km/h. Lokálne sa budú tvoriť snehové jazyky alebo záveje. V Banskobystrickom a Nitrianskom kraji miestami len slabý vietor.

STREDA:

V noci oblačno až zamračené a miestami, najmä na juhu, slabé sneženie, spočiatku aj dážď so snehom. Cez deň sneženie alebo snehové prehánky len výnimočne a od severozápadu postupné zmenšenie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota -1 až -6, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši miestami okolo -8 stupňov.

Najvyššia denná teplota -1 až +4, v severnej polovici väčšinou -5 až -1 stupeň. Fúkať bude prevažne severný vietor 10 až 30 km/h, v nárazoch miestami okolo 50 km/h. V Banskobystrickom a Nitrianskom kraji miestami len slabý vietor.

ŠTVRTOK:

Jasno až polooblačno, chladno. Najnižšia nočná teplota -5 až -11, v údoliach nad snehovou pokrývkou -11 až -17 stupňov. Najvyššia denná teplota -2 až +3, v severnej polovici územia miestami okolo -4 stupne.

PIATOK:

Jasno až polooblačno, postupne miestami hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou, ojedinele so slabými zrážkami, aj namŕzajúcimi. Naďalej chladno, miestami veterno. Najnižšia nočná teplota -4 až -10, v údoliach na strednom a východnom Slovensku miestami -10 až -16 stupňov. Najvyššia denná teplota -5 až +1 stupeň.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce