07. 12. 2018 10:04 , článok bol aktualizovaný 07. 12. 2018 14:52 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Peter Hraško dal výpoveď, NAKA bude viesť jeho zástupca

Nového riaditeľa si vyberie až nový policajný prezident.

Zásah Národnej kriminálnej agentúry
Zásah Národnej kriminálnej agentúry Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Prezídia Policajného zboru Peter Hraško odíde do civilu. Žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru si podal tento týždeň. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

"Prezident Policajného zboru Milan Lučanský ju akceptoval a dohodli sa, že skončí k 31. decembru 2018," uviedla polícia. Hraškov koniec na čele NAKA avizoval Lučanský už koncom novembra s tým, že mu mal do konca roka oznámiť miesto v Policajnom zbore, kde by chcel ďalej pracovať.

 

Rezort vnútra dostal Hraškovu žiadosť vo štvrtok (6.12.). "Žiadosť Petra Hraška o skončenie služobného pomeru bola ministerstvu vnútra SR doručená vo štvrtok 6. decembra," informoval Petar Lazarov, hovorca Ministerstva vnútra SR.

Ako dočasný policajný prezident Lučanský miesto po Hraškovi neobsadí. Vedením NAKA bude poverený terajší zástupca riaditeľa Patrik Jurík. Nového riaditeľa NAKA si vyberie až nový policajný prezident.

Lučanský koncom novembra vysvetlil, že napriek tomu, že ešte nebolo ukončené disciplinárne konanie, dohodol som sa s Hraškom o jeho ďalšom pôsobení v Policajnom zbore. Dôvodom začatia disciplinárneho konania boli viaceré pochybenia po prijatí anonymného trestného oznámenia v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko.

Pozrite si archívnu reportáž, ktorú pripravila redaktorka TV Markíza Zuzana Ferenčáková:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce