Správy z vášho kraja:
19. 12. 2018 10:52 , článok bol aktualizovaný 19. 12. 2018 15:09 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Kočner posielal z väzby tzv. motáky s inštrukciami, ako ho dostať na slobodu

Zaistila ich NAKA.

Marian Kočner a jeho advokát Michal Mandzák.
Marian Kočner a jeho advokát Michal Mandzák. Foto: TVNOVINY.sk

Do redakcie TV Markíza prišiel anonymný email o tom, ako sa Marian Kočner snaží dostať z väzby. Prostredníctvom svojho advokáta mal posielať lístočky s inštrukciami, ktoré mal odovzdávať Petrovi Tóthovi.

NAKA tieto lístočky zaistila a potvrdila, že ich mal posielať obvinený podnikateľ Marian Kočner z väzenia. Odovzdala ich dozorujúcemu prokurátorovi.

"Policajti NAKA zaistili 'motáky' - lístočky, 26. novembra a overené fotokópie všetkých lístočkov odstúpili dozorovému prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry do trestnej veci 'zmeniek'. Absolútne odmietame zatajenie dôkazov, lístočky (motáky) boli odovzdané v plnom rozsahu," uviedla policajná hovorkyňa Denisa Baloghová v reakcii na anonym.

 

V trestnom spise je údajne informácia, že Kočner z väzby cez svojho advokáta Mgr. Andreja Šábika posielal listy (tzv. „motáky" alebo „lístočky" s inštrukciami) určené svojmu dlhoročnému kamarátovi - novinárovi Petrovi Tóthovi. Šábik však všetko popiera. Tu je jeho reakcia:

 

Kočner Tótha údajne žiadal o to, aby mu cez viacerých vplyvných ľudí v politike a medzi orgánmi činnými v trestnom konaní pomohli. Zrejme sa tak dialo ešte pred zadržaním Aleny Zsuzsovej.

Dôkazy o ovplyvňovaní mal polícii ako utajený svedok odovzdať Peter Tóth.

Podľa našich informácií anonymné oznámenie dostali viacerí novinári. Do redakcií prišlo deň pred tým, ako má súd rozhodovať o sprísnení väzby pre Kočnera.

Kočner je vo väzbe v kauze tzv. televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur. O väzobnom stíhaní podnikateľa rozhodol 28. júna Najvyšší súd SR. Marian Kočner sa aktuálne nachádza vo väzení v Banskej Bystrici. Predtým bol vo väzbe v Bratislave a Leopoldove.

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici bude vo štvrtok (20. 12.) rozhodovať o návrhu na sprísnenie väzby pre Kočnera. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) doručil súdu 12. decembra návrh na rozhodnutie o zmene dôvodov väzby, ako aj návrh na predĺženie lehoty väzby u tohto obvineného v takzvanej kauze televíznych zmeniek

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?