08. 01. 2019 08:18 | BRATISLAVA/TASR

Slovensko dnes potrápi sneženie, poľadovica aj záveje

V Bratislave dnes môže napadnúť až 15 centimetrov nového snehu.

Sneženie
Sneženie Foto: TASR/Pavol Zachar

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje v utorok pred snežením, poľadovicou, ale aj tvorbou snehových jazykov a závejov takmer na celom území Slovenska. Informuje o tom SHMÚ na svojom webe.

Výstraha prvého stupňa pred snežením platí pre okresy v Bratislavskom, Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Nitrianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji. Napríklad v okrese Bratislava sa očakáva výskyt sneženia, pri ktorom môže podľa meteorológov spadnúť osem až 15 centimetrov nového snehu. Výstraha tu platí do 14.00 h. Na Orave platí výstraha do stredy 9. januára, miestami tu môže napadnúť do 25 centimetrov snehu.

SHMÚ varuje aj pred výskytom poľadovice, najmä v okresoch Bratislavského, Trenčianskeho, Nitrianskeho a Trnavského kraja. Výstraha v týchto lokalitách platí do stredy do 15.00 h.

Takmer na celom území Slovenska, okrem pár okresov stredného a časti južného Slovenska, je v priebehu dňa vyhlásený prvý stupeň pred tvorbou snehových jazykov a závejov. "Ich tvorba predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity," uvádzajú meteorológovia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce