Správy z vášho kraja:
10. 01. 2019 19:08 | BRATISLAVA/TV Markíza

Bývalý elitný vyšetrovateľ mal brať tisíce eur od členov zločineckej skupiny

Peniaze mu vyplácali za citlivé informácie , ktoré pre nich vraj získal z polície.

Radovan Fodor pred súdom
Radovan Fodor pred súdom Foto: TV Markíza

Radovana Fodora posadili za mreže pred mesiacom. Policajti ho vzali pri razii na členov drogového gangu. Pre dílerov mal zisťovať citlivé informácie z policajných spisov. Vyšetrovateľ ho viní z členstva v zločineckej skupine. Vyplýva to z uznesenia špecializovaného trestného súdu, ktoré má televízia Markíza k dispozícii. Radovan Fodor je síce vo väzbe, no chce ísť na slobodu.

Pracoval aj na pozícii vyšetrovateľa elitnej jednotky. Neskôr zbor opustil a len nedávno ho zvolili za poslanca a pravú ruku starostu v jeho rodnej obci Abrahám pri Galante. Jeho nadriadený bol z obvinenia prekvapený.

Za informácie, ktoré mal zistiť z polície, inkasoval peniaze. Píše sa to v uznesení špecializovaného trestného súdu, ktoré máme k dispozícii. Radovan Fodor ale tvrdí, že reálne nič nepreveroval a odvoláva sa na to, že o tom neexistuje žiadna digitálna stopa. Navyše, všetci kamaráti, čo v zbore mal, sú už vraj v civile.

Tisíce eur ale predsa len zobral. Najskôr od muža, ktorý mu nesplácal dlh tak ako mal.

 

Tento dlžník, ktorý sa v uznesení spomína, za ním prišiel aj s ďalšou prosbou. Mal problémy s policajtmi a chcel, aby mu s tým Fodor pomohol. Podľa uznesenia mu bývalý policajt povedal, že mu to preverí.

Fodor tvrdí, že ho oklamali a reálne nič nezisťoval. Peniaze ale zinkasoval. Podľa iného obvineného, tiež v tejto kauze, mal Radovan Fodor ponúkať informácie z polície sám. Napríklad za kópiu operatívneho spisu mal pýtať od 10 do 20-tisíc eur. K tomu ale neprišlo.

Radovana Fodora poslal do väzby sudca špecializovaného trestného súdu, aby neovplyvňoval svedkov. Hneď po rozhodnutí podal voči nemu sťažnosť. Či ho teda budú nakoniec vyšetrovať na slobode alebo za mrežami, rozhodne až najvyšší súd.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?