Správy z vášho kraja:
17. 01. 2019 13:53 | BRATISLAVA/TASR

Podpálené auto a delobuch v okne. Politici v Marianke zrejme doplatili na spor vo výstavbe

Starosta poukázal na to, že developeri dlhodobo nedodržiavajú a obchádzajú regulatívy územného plánu obce.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Úmyselné podpálenie auta môže byť reakciou na boj proti neregulovanej výstavbe a oznámenie o štátnom stavebnom dozore, ktoré stavebný úrad v Marianke pri Bratislave poslal v predchádzajúcich dňoch stavebníkom. 

Na štvrtkovej tlačovej konferencii to pripustil starosta obce Dušan Statelov (nezávislý). V stredu (16. 1.) nadránom mu zhorelo auto, podľa zistení polície a hasičov išlo o úmysel.

Na tlačovej konferencii Statelov poukázal na to, že developeri v Marianke dlhodobo nedodržiavajú a obchádzajú regulatívy územného plánu obce. "V dôsledku toho dochádza k extrémnemu zahusťovaniu výstavby bez dostatočnej dopravnej a sociálnej infraštruktúry," zdôraznil. 

Problém podľa neho ešte viac zvýrazňuje slabá legislatíva, poukázal pritom aj na to, že v období po komunálnych voľbách (10. 11. 2018) až do ustanovujúceho zastupiteľstva (4. 12. 2018) bolo v obci za predchádzajúceho vedenia vydaných 109 kolaudačných rozhodnutí. Medzi nimi sú aj kolaudácie na nedokončené stavby. Niektoré developerské aktivity v lokalitách, pre ktoré boli vydané rozhodnutia, sú spájané s predchádzajúcim starostom obce Petrom Hasoňom.

Statelov oznámil aj to, že dvaja z pracovníkov stavebného úradu po vydaní spomínaných rozhodnutí ukončili svoj pracovný pomer. "Bez riadneho odovzdania dokumentácie, viacero spisov je stratených," zdôraznil.

zdroj: Facebook/DusanStatelov

Delobuch rozbil poslancovi okno

Požiar starostovho auta nemal byť jediným aktom zastrašovania, obecný poslanec Peter Jelačič hovorí o delobuchu, ktorý mu rozbil okno. "Som známy ako kritik bývalého starostu a jeho povolení o výstavbe v obci," uviedol Jelačič.

Starostovi vyjadrili podporu i ďalší poslanci a občania Marianky. "Ako legitímne zvolený starosta ochraňuje záujmy obce, stavia sa proti nezákonným a nemorálnym praktikám bez ohľadu na to, kto za nimi stojí. Útok na neho je preto i útokom na demokraciu, ktorý priamo ohrozuje naše záujmy," napísali vo vyhlásení.

K incidentu, pri ktorom zhorelo auto patriace firme starostu Marianky, došlo v stredu (16. 1.) nadránom. Podľa zisťovateľa príčin požiaru išlo o úmyselné podpálenie. Celkovú výšku škody odhadli na 10.000 eur, prípad vyšetruje polícia. Statelov sa starostom Marianky stal po víťazstve v komunálnych voľbách v novembri 2018. Predchádzajúci starosta Hasoň vo voľbách nekandidoval.

Reportáž spracoval Martin Chlebovec.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?