28. 01. 2019 18:54 | BRATISLAVA/TV Markíza

Peter Kresák sa vzdal členstva v ústavnoprávnom výbore, Most ešte náhradu nemá

Bugárovci tak teraz musia narýchlo hľadať medzi poslancami náhradu.

Peter Kresák
Peter Kresák Foto: TV Markíza

Patová situácia okolo kandidatúry Roberta Fica na ústavný súd sa zamotáva. Posledný poslanec, ktorý mohol spor koalície a opozície rozhodnúť, sa vzdal svojej stoličky v ústavnoprávnom výbore.

Peter Kresák z Mosta-Híd odmietol hlasovať aj napriek tomu, že ho k tomu nabádal šéf parlamentu z koaličnej SNS. Bugárovci tak teraz musia narýchlo hľadať medzi poslancami náhradu. V kuloároch sa dokonca hovorí o možnosti, že na horúcu stoličku napokon nezasadne nikto.

Most-Híd ešte nerozhodol

Koaličný Most-Híd zatiaľ nerozhodol, kto nastúpi za Petra Kresáka do parlamentného ústavnoprávneho výboru.

"Pán Kresák sa dnes vzdal členstva vo výbore a tak sme rokovali aj o tejto téme. Zatiaľ náhradu nemáme, ale hľadáme. Bolo by dobré, keby to bol právnik, ale neznamená to, že to tak musí byť," povedal Bastrnák.

Vo výbore by chcela strana vlastného člena, ale pokiaľ nikto z klubu nebude chcieť, môžu prísť na rad aj iné riešenia

 

Prečo odišiel

Kresák odišiel z výboru po tom, čo ho pre jeho neúčasť na hlasovaní výboru o kandidátoch na ústavných sudcov kritizoval predseda NR SR Andrej Danko (SNS).

Výbor pre rovnosť hlasov koalície a opozície neprijal uznesenie v prípade kandidatúry šéfa Smeru-SD a expremiéra Roberta Fica. Kresák sa na hlasovaní nezúčastnil, lebo sám kandiduje. Danko chce, aby výbor o Ficovi rozhodol, dovtedy voľba v pléne nebude. Žiadal aj účasť Kresáka na hlasovaní. Ten teda oznámil odchod z výboru.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce