Správy z vášho kraja:
09. 02. 2019 19:14 | BRATISLAVA/TV Markíza

Obávaný muž žilinského podsvetia, František Salinger, sa vypýtal do miernejšieho väzenia

Dôvodil tým, že chce mať bližší kontakt s rodinou a viac sa vo väzení realizovať.

František Salinger.
František Salinger. Foto: TV Markíza

Na svedomí má životy troch nevinných ľudí, ktorí zahynuli pri výbuchu, ale aj mafiánsku likvidáciu bieleho koňa. Obávaný muž žilinského podsvetia, František Salinger, sa vypýtal do miernejšieho väzenia. Dôvodil tým, že chce mať bližší kontakt s rodinou a viac sa vo väzení realizovať.

Muž, ktorého odsúdili za to, že pri explózii telefónnej búdky zomreli traja náhodní okoloidúci. Nálož explodovala pred 20 rokmi v centre Žiliny, skôr ako mala.

Koho sa takto chceli mafiáni zbaviť, dodnes neprezradili. A stále mlčí aj František Salinger.

Bývalý boss žilinského podsvetia si aktuálne odpykáva trest za vraždu takzvaného bieleho koňa Martina Lichého. Spáchal ju so svojím bratom. Muža po úderoch do hlavy sekerou hodili nahého do nelegálneho hrobu. Jeho oblečenie a doklady spálili. Salinger si trest odpykáva v Leopoldove, v najprísnejšej väznici. Teraz sa postavil pred sudcu, pretože chce byť v miernejšom režime.

Preradenie odporučil aj riaditeľ ústavu. Sudca sa napokon rozhodol jeho prosbe vyhovieť.

Vo väzení má byť do decembra budúceho roka.

Gang Františka Salingera pôsobil v Žiline a okolí koncom divokých 90. rokov. V minulosti mu pripisovali až 13 vrážd. Aktuálne ho súdia za pokusy o likvidáciu konkurenta v podsvetí Milana Holáňa, prezývaného Gorila. Zabiť ho chceli pri explózii. Dvakrát zazmätkoval komplic, raz zase zlyhala výbušnina. Holáňa nakoniec zastrelili. Ani tu sa ale výpočet toho, čo pripisujú Salingerovi, nekončí.

Pred dvoma rokmi sa dostal na slobodu. Na telo mu dali monitorovací náramok. No svojej povesti nezostal nič dlžný. Okrem vrážd sa totiž meno Salingera spája aj s rozsiahlou ekonomickou trestnou činnosťou a preto opäť skončil za mrežami.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?