20. 02. 2019 19:12 | PODBRANČ/TV Markíza

Na dvor im prišiel neželaný chlpatý návštevník. V noci zavýja a nedá im spať

Psa nevedia dostať preč.

Neželaný chlpatý návštevník
Neželaný chlpatý návštevník Foto: TV Markíza

Pani Anne z Podbranča už týždeň zavýja pod oknom pes. Čo by nebolo nič mimoriadne, keby bol jej. Do dvora jej vbehlo cudzie zviera, ktoré nevie dostať preč.

Fenka, ktorú zrejme niekto vyhodil z auta, sa nenechá odradiť. Na ľudí je evidentne zvyknutá a do dvora ju láka aj iný pes.

V noci zavýja a obyvatelia domu nemôžu spať. No len čo sa objaví niekto cudzí, pes sa uteká skryť do neďalekej húštiny. Zase sa však vráti. Takto to trvá už týždeň.

Aby sa sučka nedostala dnu, na bránku natiahli plachtu. Ani to ju ale neodradilo. A tak pani Filková začala obvolávať úrady.

O túlavých psov sa má podľa vynoveného zákona o veterinárnej starostlivosti postarať obec. Starosta nám povedal, že hneď, ako mu pani Filková volala, nechal oznámiť v rozhlase či niekomu pes nepatrí. No nikto sa neprihlásil.

Viackrát sa ho pokúsili odchytiť, no márne. Ak by sa to aj podarilo, obec by psa posunula do útulku do Senice. Útulky sú plné a tento pes, ktorý sa z ničoho nič objavil pri frekventovanej ceste na začiatku malej obce, nie je prvý a zrejme ani posledný.

Osud túlavých psov bez mena by podľa ministerstva pôdohospodárstva mala zmeniť novela, ktorá je účinná od septembra minulého roka. A to, že každý pes musí mať čip, inak jeho majiteľovi hrozí pokuta.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce