21. 02. 2019 09:30 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Prečo sme pripravili dokument o vražde Jána a Martiny

Od vraždy, ktorá zmenila Slovensko, uplynul presne rok.

Zľava Michal Hečko, Zuzana Ferenčáková, Henrich Krejča, Kveta Horváthová a Tomáš Juríček.
Zľava Michal Hečko, Zuzana Ferenčáková, Henrich Krejča, Kveta Horváthová a Tomáš Juríček. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vo štvrtok si celé Slovensko pripomína smutné výročie. Práve 21. februára uplynul rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Na obete a ich pozostalých spomína aj Televízia Markíza. Tá v tento deň odvysiela dokument o tomto nepochopiteľnom a odsúdeniahodnom čine.

Viac nám o projekte prišli do Telerána porozprávať riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Henrich Krejča a redaktori Televíznych novín Zuzana Ferenčáková a Michal Hečko.

 

"Veľa ľudí sa ma pýta, prečo sme spravili dokument, keď prípad ešte nie je uzavretý. Hovorím, že práve preto. Aby sa na to nezabudlo. Jedna vec je vražda, druhá to, čo všetko sa odkrylo a aj sa ďalšie mesiace bude," hovorí Henrich Krejča.

"Rešpektujem aj tých, ktorí majú kritický názor. Je však pre mňa nepochopiteľné, keď niekto povie, že sa bojí aj otvoriť chladničku, lebo z nej vychádza Ján Kuciak... Nemôžeme byť slepí. Každému z nás by malo záležať na tom, aby v tejto krajine boli čisté pomery, aby sme žili v krajine, kde sa nekradne a nevraždí. Ak by sme neboli v Európskej únii, obávam sa, či by sa tento prípad vôbec vyšetril. Rodičia týchto zavraždených ľudí musia stáť každý deň v pozore a dávať pozor na to, akým smerom sa vyšetrovanie uberá," doplnil riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky. 

Protesty budú na viacerých miestach

Iniciatíva Za slušné Slovensko organizuje zhromaždenia v 36 slovenských mestách, rovnako aj na 22 miestach v zahraničí.

Celé zhromaždenie v Bratislave bude na Námestí SNP, preto bude v týchto miestach dočasná výluka mestskej hromadnej dopravy. Výstúpia tu zástupcovia občianskych iniciatív, herci, hudobníci aj Jánov otec Jozef Kuciak.

Ak ste si nestihli pozrieť dokument Ján a Martina – Vražda, ktorá zmenila Slovensko, si pozrite zadarmo vo videoarchíve.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce