22. 02. 2019 10:31 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Najsilnejšie príhovory zo spomienky na Jána a Martinu: Stanke, Huba aj Kuciakov otec

Jánov otec vystúpil ako prvý.

Na snímke Jozef Kuciak, otec zavraždeného novinára Jána Kuciaka.
Na snímke Jozef Kuciak, otec zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Foto: FOTO TASR – Pavel Neubauer

Rok po vražde Jána a Martiny vystúpili v Bratislave viaceré osobnosti. Pozrite si niektoré najsilnejšie momenty z príhovorov.

Na pódium ako prvý prišiel Jánov otec Jozef Kuciak, ktorý poďakoval za všetky doterajšie stretnutia na námestiach. "Ja som ten rok prežil zatiaľ v zdraví, ale prvé tri mesiace som vôbec nekomunikol. Za ten rok sa toho udialo veľa. Keď si zoberieme, že v ekonomike sme dosiahli vrchol a nevedeli ako, v našej gramatike okrem holej a rozvitej vety vznikla aj takzvaná tretia veta, aj to, že doktorandi sa už nemusia namáhať s rigoróznou prácou, stačí len dobre poodpisovať," povedal pán Kuciak.

 

Za hercov predstúpil s príhovorom aj herec Richard Stanke. "Nie, stále nepoznáme vrahov Jána a Martiny, ale sľubujeme im tam hore, sľubujeme ich rodičom, príbuzným a priateľom, že v našom tlaku nepoľavíme, pokiaľ ich vrahov nestihne spravodlivý trest. A nepoľavíme, kým sa nám zo smotánky, z parlamentu a z vlády neprestanú vyškierať všetci tí, ktorí zo vzťahov s vrahmi roky profitovali. Kočner v Leopoldove musí byť len začiatok a nie koniec tejto kauzy," hovoril Stanke.

 

Profesor a herec Martin Huba si pripravil niekoľkominútový príhovor. "Myslím si, že je nás viac, ktorí nadobudli pocit, že si z nás už dlho niekto robí dobrý deň, že si z nás niekto strieľa a že nás má za hlupákov. A to stále za hlupákov väčších a väčších, lebo tých drzostí a klamstiev je stále viac a viac a stále bezostychnejších a bezostychnejších," hovoril Huba.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce