Mimoriadna správa
Streľba v Bratislave: Strelec utiekol, zraneného ratujú záchranári
Viac v článku
22. 02. 2019 15:42 , článok bol aktualizovaný 22. 02. 2019 19:42 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Fico zopakoval, že netelefonoval s Vadalom. Potvrdiť mu to mali dvaja talianski prokurátori

Expremiér očakáva od médií ospravedlnenie.

Robert Fico
Robert Fico Foto: FOTO TASR – Dano Veselský

Talianski prokurátori kategoricky vylúčili, že by kalábrijská prokuratúra mala akúkoľvek informáciu o telefonáte Antonina Vadalu s Robertom Ficom. Uviedol to predseda Smeru-SD Fico na tlačovej konferencii v Bratislave. Expremiér očakáva od médií ospravedlnenie.

"Taliansky národný prokurátor a kalábrijský regionálny prokurátor kategoricky potvrdili a vylúčili, že by kalábrijská prokuratúra mala akúkoľvek informáciu o telefonáte pána Vadalu s Robertom Ficom. A keby takúto informáciu mali, tak by ju nikdy nedali médiám," citoval Fico z materiálu od Talianov. Informácie podľa vlastných slov zisťoval legálnou diplomatickou cestou.

Talianska prokuratúra v roku 2012 zistila, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala telefonoval s vtedajším premiérom SR Robertom Ficom (Smer-SD). Podľa Denníka N o tom v stredu informoval taliansky denník La Repubblica. Podľa Fica išlo o "kačicu".

Poslanec Národnej rady SR Ondrej Dostál (šéf mimoparlamentnej OKS) podal na Generálnu prokuratúru SR podnet na prešetrenie informácií o telefonáte medzi Antoninom Vadalom a Robertom Ficom "a ďalších informácií svedčiacich o prepojeniach Vadalu s predstaviteľmi štátnych orgánov Slovenskej republiky zneužívaných na krytie páchania drogovej trestnej činnosti".

Česká investigatívna novinárka Pavla Holcová, ktorá v minulosti spolupracovala so zavraždeným novinárom Jánom Kuciakom, existenciu telefonátu - rovnako ako Taliani - potvrdila už vo štvrtok a na svojej výpovedi stále trvá.

Rozprával sa s ňou o tom reportér TV Markíza René Medzihradský, ktorý aj tému spracoval do reportáže.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce