15. 03. 2019 10:53 , článok bol aktualizovaný 15. 03. 2019 15:07 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kočnera a Ruska chcú poslať pred súd. Vyšetrovateľ ich navrhol obžalovať v kauze zmenky

Hroziť im môže až 20 rokov za mrežami.

Marián Kočner a Pavol Rusko.
Marián Kočner a Pavol Rusko. Foto: TV Markíza

Mariana Kočnera a Pavla Ruska chcú poslať pred súd. Vyšetrovateľ ich navrhol obžalovať v kauze zmenky.

"Vyšetrovateľ finančnej polície NAKA ukončil prípad zmeniek návrhom na podanie obžaloby. Spis bude v krátkej dobe doručený dozorovému prokurátorovi," píše polícia na sociálnej sieti.

"Môžem potvrdiť, že sme boli oboznámení s výsledkami vyšetrovania," povedal advokát Mariana Kočnera Martin Pohovej. Situáciu nechcel zatiaľ bližšie komentovať.

V prípade preukázania viny hrozí obom obvineným trest odňatia slobody vo výške 12 až 20 rokov, priblížil docent trestného práva a vysokoškolský pedagóg Peter Kováč.

 

"Markíza oceňuje prácu polície a Úradu špeciálnej prokuratúry a verí, že aj toto konanie prispeje k ochrane spravodlivosti a zákonnosti v SR," uviedol mediálny zástupca Markízy Peter Papanek.

Trestné oznámenie na Pavla Ruska a Mariana Kočnera podala TV Markíza za údajné falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti. Pravosť zmeniek súkromná televízia spochybňuje od začiatku sporu. Argumentuje, že sporné zmenky neboli nikdy zaznamenané v jej účtovníctve ani v účtovníctve spoločností, ktoré údajne zmenky vlastnili predtým, ako malo dôjsť k uplatneniu podvodných nárokov.

Pavol Rusko je okrem tohto prípadu v súčasnosti obvinený aj s ďalšími troma osobami zo slovenského podsvetia z pokusu o vraždu svojej bývalej spoločníčky Silvie Volzovej. Marian Kočner je pre zmenky väzobne stíhaný. Podnikateľa obvinili aj z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zomrela aj jeho snúbenica. Jeho likvidáciu si mal objednať pre jeho novinársku prácu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce