22. 03. 2019 07:28 | KOŠICE/tvnoviny.sk

Razia na strednom Slovensku. Traja podozriví vylákali od mužov nahé fotky, potom ich vydierali

Hrozí im trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Traja podozriví vydierali mužov.
Traja podozriví vydierali mužov. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Dvaja muži a jedna žena skončili za mrežami potom, ako ich počas policajnej razie zadržali košickí a banskobystrickí policajti. Podozriví sú z toho, že prostredníctvom sociálnych sietí so sexuálnou tematikou cielene vylákali od mužov nahé intímne fotografie a poškodených potom vydierali, informuje polícia na svojom Facebooku.

Počas policajnej akcie zadržali v Banskej Bystrici Michaelu R. (19) a Daniela K. (24) z okresu Banská Bystrica a v Lučenci Bruna M. (23) z okresu Malacky.

Traja podozriví vydierali mužov.
Traja podozriví vydierali mužov. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
 

Akonáhle získali fotografiu, obete telefonicky kontaktovala neznáma osoba, ktorá sa predstavila ako pohoršený rodič. Vyhrážala sa, že podá trestné oznámenie a bude informovať médiá. Ak však dotyčný zaplatí peniaze, oznámenie stiahne.

"Následne do deja vstupuje osoba vydávajúca sa za policajta, ktorý potvrdzuje reálnosť oznámenia kvôli výmene fotografií intímneho charakteru s neplnoletou osobou, pričom údajný policajt odporučí možnosť dohody s oznamovateľom, ktorej predmetom je stiahnutie oznámenia za finančnú náhradu, ktorá má byť následne prevedená na poskytnuté číslo bankového účtu," dodáva polícia.

Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Polícia upozorňuje, že ide o rozsiahlu trestnú činnosť, ktorá prebieha na celom území Slovenska.

ZDROJ: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce