25. 03. 2019 11:59 , článok bol aktualizovaný 25. 03. 2019 15:35 | BRATISLAVA/TASR

Monika Jankovská sa chce vrátiť do talára, podľa ministerstva spravodlivosti z rezortu neodchádza

Pôsobiť by mala na bratislavskom krajskom súde.

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti  Monika Jankovská.
Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská. Foto: TASR

Štátna tajomníčka Monika Jankovská nekončí vo svojej funkcii na ministerstve spravodlivosti. Uviedol to rezort na sociálnej sieti v súvislosti s jej preložením z trenčianskeho na bratislavský krajský súd.

"Na jej pozícii štátnej tajomníčky ani pozícii sudkyne s prerušeným výkonom funkcie sa teraz nič nemení," uviedlo ministerstvo.

Súdna rada SR v pondelok odsúhlasila Jankovskej žiadosť o preloženie na Krajský súd v Bratislave s účinnosťou od 1. apríla 2019. Jankovská pred Súdnou radou zároveň povedala, že sa chce vrátiť do výkonu funkcie sudkyne.

"Musím postupovať v zmysle zákona 385/2000 s tým, že po dohode s predsedom krajského súdu, a, samozrejme, s ministrom spravodlivosti a premiérom nastúpim do výkonu funkciu sudcu za dodržania zákonných lehôt," doplnila Jankovská.

Na otázku, či plánuje rezignovať na funkciu štátnej tajomníčky a vzdať sa aj mandátu poslanca, keďže na krajskom súde sú potrební sudcovia a funkčné obdobie parlamentu a vlády sa končí až o rok, odpovedala, že mandátu sa nikdy neujala.

Zopakovala iba, že chce byť opäť sudkyňou, kedy presne sa vráti do talára, nekonkretizovala. "Tak ako som povedala, chystám sa ujať funkcie sudcu po dohode s predsedom krajského súdu, ministrom spravodlivosti a predsedom vlády."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce