24. 04. 2019 17:18 | KOŠICE/TV Markíza

Košickú záchranku vyšetruje polícia. Mali si vyplácať odmeny a manipulovať s účtovníctvom

Spôsobená škoda dosahuje 100-tisíc eur.

Trestné stíhanie košickej záchranky
Trestné stíhanie košickej záchranky Foto: TV Markíza

Manipulovali vraj s účtovníctvom a vyplácali si odmeny. Polícia začala trestné stíhanie v košickej záchranke. Bývalé vedenie však tvrdí, že je to pomsta skutočných previnilcov, navyše spoločnosť má už pár týždňov nového riaditeľa.

Polícia začala podľa denníka KOŠICE:DNES trestné stíhanie už v marci. Neznámy páchateľ mal z účtovníctva Košickej záchranky v posledných dvoch rokoch vyňať časť dodávateľských faktúr a nepreplácať ani nadčasy zamestnancom. Dosiahol tak vyrovnaný finančný plán a vyplatiť si tak mohli odmeny. Spôsobená škoda tak dosahuje 100-tisíc eur.

 

Na stole má polícia s prokuratúrou aj ďalšie veci. Neznámy páchateľ totiž uzavrel koncom roka 2018 celkovo 12 nájomných zmlúv na sanitky predtým, než nadobudla účinnosť tzv. rámcová zmluva.

Záchranke od apríla šéfuje bývalý vedúci verejného obstarávania na Ministerstve zdravotníctva. Rezort ho vymenoval potom, čo na záchranke zrušil akýsi triumvirát riaditeľov. Mali byť efektívnejším modelom riadenia, no ten sa neosvedčil.

Bývalá medicínska riaditeľka nemá o trestnom stíhaní žiadne informácie.

Bývalý generálny riaditeľ záchranky všetko odmieta. Situáciu označuje za pomstu niekdajšieho vedenia spoločnosti, ktorým chceli zatrhnúť šafárenie.

O košickú záchranku sa polícia nezaujíma prvýkrát. Pred troma rokmi tu po trestnom oznámení exministra Druckera preverovali predražené nákupy defibrilátorov a ventilátorov do sanitiek.

Ďalší podnet podali zakrátko na to. Polícia však obe veci zmietla zo stola.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce