Správy z vášho kraja:
26. 05. 2014 06:00 | BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Chystáte sa na dovolenku v zahraničí? Pri platbách oceníte hlavne kreditku

Dovolenková sezóna je tu čo nevidieť.

tvnoviny.jpg
tvnoviny.jpg
Aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam v zahraničí, svoje platby si naplánujte vopred. Pokiaľ patríte k tým nedočkavým a aj malý náznak slnečných lúčov vás vyhnal do cestovky, možno si tohtoročnú dovolenku užijete už o pár týždňov.

Obzvlášť na dovolenkách by ste mali dbať na bezpečnosť, preto sa neodporúča cestovať s väčšou finančnou hotovosťou. Pri platení v zahraničí radšej využite bezhotovostné platby, sú pohodlnejšie a hlavne bezpečnejšie.

tvnoviny.jpg
 

Debetku nechajte doma

Pri cestovaní do zahraničia oceníte najmä služby kreditnej karty. Niektoré zahraničné prevádzky a obchody totiž naše debetné karty akceptovať nemusia. Starosti s platbami kdekoľvek na svete určite mať nebudete, ak si zaobstaráte kreditnú kartu z online banky Zuno. Je embosovaná, takže je vhodná na akékoľvek platby online či v obchodoch s terminálmi.

Navyše je Master Card, čo klientom zaručuje bezproblémové platby na viac ako 24 miliónoch miest po celom svete. Tak ako pri všetkých dokladoch, aj pri kreditnej karte je dôležité, aby ste ju nepúšťali z rúk. Práve preto je Zuno kreditka bezkontaktná, takže ju máte stále pod dohľadom.

Kreditka s cestovným poistením

Na cestovné poistenie určite nezabudnite, s platinovou kreditkou od Zuno ho však riešiť nemusíte. V momente ako ju aktivujete ste chránení v prípade úrazu, ale aj vtedy, ak by vám bola odcudzená batožina. Cestovné poistenie na kreditnej karte pokryje aj prípadné liečebné náklady v zahraničí.

Dovolenka je časom zaslúženého oddychu, nenechajte si ju preto pokaziť nepríjemnosťami s platbami a financiami. Ak budete na svoje platby myslieť skôr, o to viac oddýchnutí a plní síl sa vrátite.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?