Správy z vášho kraja:
11. 01. 2017 06:01 | BRATISLAVA/TV Markíza

Veľké obchody zostanú zatvorené, malé sa chystajú na rekordné tržby

Menšie prevádzky zrejme rozšíria svoje otváracie hodiny.

potraviny_tvnoviny.mp4
potraviny_tvnoviny.mp4

Veľké reťazce zostanú zatvorené, malé obchody sa už chystajú na rekordné tržby. Pripravovaný zákaz predaja cez sviatky podľa odborníkov Slovákov neodradí od nakupovania. Čerstvé pečivo alebo mlieko sa totiž bude dať kúpiť v menších prevádzkach, ktoré zrejme rozšíria svoje otváracie hodiny aj na sviatky.

Jaroslav Činčara má v Michalovciach už vyše dvadsať rokov malé potraviny. Tržby mu v posledných rokoch komplikuje blízka konkurencia väčších reťazcov. Práve tie plánuje vláda zatvoriť počas všetkých sviatkov a dní pracovného pokoja. Na malé potraviny, kde najčastejšie obsluhuje majiteľ, sa zákaz vzťahovať nebude a michalovský podnikateľ to plánuje využiť.

„Vyskúšame to, keď to pôjde, bude lepšie, samozrejmá vec, že využijeme tú situáciu," hovorí Jaroslav Činčara.

Ďalší podnikatelia zatiaľ váhajú, všetko bude závisieť od záujmu nakupujúcich Slovákov. Ale tvrdia, že väčšinou je vtedy vyšší obrat, keď sú tie väčšie podniky zatvorené.

Za zákaz predaja sú aj odborári a nebráni sa mu ani väčšina zamestnávateľov. Podľa odborníka na prieskum trhu sa ale na názor nikto nepýtal napríklad zamestnancov v obchodoch.

„Kupujúci prídu o určitý komfort nákupu a zamestnanci samozrejme môžu prísť o určitú časť mzdy," upozornil Ľubomír Drahovský.

Pozrite si reportáž redaktora TV Markíza Lukáša Zuzelku:

 


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?