Streda 17.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
12. 01. 2017 09:07 | BRATISLAVA/zg

Dnes je piatok 13-teho! Prečítajte si, čo všetko sa v tento deň stalo Slovákom

Štatistiky ukazujú, že v tento deň sa najviac poistných udalostí stáva v životnom poistení.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Alexey Broslavets/shutterstock.com

Ak ste poverčiví, dnes ani nechoďte do práce, nič nerobte, len si vyložte nohy na stôl. Čaká nás totiž prvý tohtoročný piatok 13-teho. Za posledné tri roky sme mali v kalendári päť takýchto „nešťastných" dní.

Poverčiví ľudia veria v zlú silu piatku 13-teho už od stredoveku, keď kráľ Filip IV. práve v piatok 13.10. 1307 uväznil a dal popraviť rytierov templárskeho rádu. Trinásť ľudí sa zúčastnilo aj na poslednej večeri Ježiša Krista, ktorý bol ukrižovaný práve na Veľký piatok.

Ako tvnoviny.sk informoval hovorca poisťovne Generali Milan Janásik, za posledné tri roky sa v priemere denne stalo 278 poistných udalostí. Na piatky trinásteho pripadá v priemere len 273 poistných udalostí, teda o čosi menej ako v bežný deň. Štatistiky poisťovne teda poverčivosť ľudí o „nešťastnom" piatku trinásteho nepotvrdzujú.

Najmenej, len 238 poistných udalostí, sa podľa štatistík za posledné tri roky stalo v piatok 13. marca 2015. Naopak, „najnešťastnejším" piatkom trinásteho bol piatok 13. februára 2012, kedy v spomínanej poisťovni zaznamenali až 295 poistných udalostí.

Kuriózne prípady v piatok 13-teho

Štatistiky ukazujú, že v piatky trinásteho sa najviac poistných udalostí stáva v životnom poistení. Prečítajte si, čo všetko sa stalo ľuďom v tento deň na Slovensku.

- Muž si pri krájaní chleba pravou rukou nechtiac porezal ukazovák ľavej ruky, následne sa trhol, pričom sa mu nôž vyšmykol a porezal mu pravé stehno. Zo zranení sa liečil 18 dní.

- Mäsiar sekal pre zákazníčku kosti do polievky. Z mäsa sa pri údere sekáčikom odlomila kostička a vletela mu do oka. Musel vyhľadať pomoc očného lekára, zranenie však, našťastie, nebolo vážne, liečil sa z neho 11 dní.

- Iba 19-ročný muž opravoval chliev a ten mu spadol na nohu. Utrpel zlomeninu vnútorného členka, čo si vyžiadalo operáciu. Liečil sa viac ako päť mesiacov.

- Na ženu v práci spadol priemyselný stroj, ktorý jej pomliaždil predkolenie pravej nohy. Liečiť sa musela 19 dní.

- Klientovi spadol v práci na nohu kufrík s náradím, ktorého náraz mu zlomil palec na pravej nohe. Liečil sa 28 dní.

- Žena spadla zo stoličky, ktorá sa jej pošmykla na dlážke a zlomila si driekový stavec. S ťažkým zranením prišla na ošetrenie sama bez pomoci. Liečila sa tri mesiace.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?