16. 03. 2017 19:08 | BRATISLAVA/TV Markíza

BBC zverejnilo video otrasných pracovných podmienok slovenskej firmy. Tá to odmieta

Na záberoch hovorí rumunský kamionista. Firma razantne odmieta, že by to v tomto prípade bolo zneužívanie lacnej pracovnej sily.

Zábery zo zverejneného videa.
Zábery zo zverejneného videa. Foto: TV Markíza

Otrasné pracovné podmienky opisuje rumunský kamionista, ktorého zamestnáva slovenská prepravná spoločnosť. Video, ktoré zverejnila britská televízia BBC, spoločnosť razantne odmieta a považuje to za jedno veľké klamstvo.

Vo videu hovorí rumunský kamionista Emilian, že tovar nábytkárskej firmy musel rozvážať po celej západnej Európe niekoľko mesiacov. Spí a umýva sa v návese. Minimálna mzda a diéty robia spolu 45 eur. Tieto peniaze na slušné ubytovanie a stravu nestačia.

Je to síce rumunský vodič, ktorý pracuje pre nórsku prepravnú spoločnosť. Háčik je ale v tom, že ho zamestnáva dcérska spoločnosť so sídlom na Slovensku. Firma však razantne odmieta, že by to v tomto prípade bolo zneužívanie lacnej pracovnej sily.

Zverejnené video, v ktorom ma údajne rumunský kamionista pracovať v otrasných podmienkach, nebude zrejme jediným prípadom. Odborári hovoria, že problém siaha oveľa ďalej.

Najnovšie si dopravné spoločnosti, ktoré majú často pôvod práve v západnej Európe, vytvárajú schránkové pobočky u nás. Dodnes však žiadny podnet od nikoho neprišiel.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?