20. 04. 2017 15:24 | BRATISLAVA/TASR

Odborári vo Volkswagene dostiahli maličký úspech. Týka sa platov

Firma si vybrala čas na prepočítanie jej finančných dosahov pre podnik.

Výroba áut
Výroba áut Foto: TASR

Kolektívne vyjednávanie v automobilke Volkswagen Slovakia prinieslo výrazný posun smerom k naplneniu požiadaviek na zlepšenie platových podmienok zamestnancov. Informovali o tom dnes Moderné odbory Volkswagen zastupujúce zamestnancov podniku.

Ako uviedol predseda MOV Zoroslav Smolinský, zástupcovia odborov na dnešnom šiestom kole rokovaní opätovne predložili svoje požiadavky, predovšetkým na zvýšenie mzdového ohodnotenia zamestnancov.

„Po intenzívnej a tvrdej diskusii je možné konštatovať, že kolektívne vyjednávanie vo VW SK smeruje k naplneniu hlavnej požiadavky Moderných odborov Volkswagen na zvýšenie tarifných miezd o 16 %," zhodnotil Smolinský.

Kým v predchádzajúcich kolách rokovaní bola táto požiadavka podľa neho opakovane zamietnutá, dnes ju zamestnávateľ neodmietol a vybral si čas na prepočítanie jej finančných dosahov pre podnik. Mal by tak urobiť do utorka 25. apríla, kedy bude kolektívne vyjednávanie pokračovať.

Odbory budú na najbližšom rokovaní opätovne trvať na naplnení predovšetkým svojej mzdovej požiadavky. „Z tohto dôvodu pokračujú zo strany MOV všetky kroky smerujúce až k vyhláseniu ostrého štrajku, aby bola hlavná mzdová požiadavka naplnená," zdôraznil Smolinský.

Okrem návrhu na zvýšenie tarifných tried o 16 % chcú odborári zjednotiť dovolenkový príspevok s vianočným. Navrhujú tiež zvýšenie rozpočtu osobného hodnotenia, zvýšenie mzdového zvýhodnenia za prácu v zmenách, zvýšenie základnej výmery dovolenky či predĺženie platenej prestávky.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?