21. 04. 2017 14:08 | BRATISLAVA/kacs

Podniky v centre Bratislavy majú nové otváracie hodiny

Zmeny začnú platiť od 15.mája.

Ventúrska ulica v Bratislave.
Ventúrska ulica v Bratislave. Foto: TASR

Bratislavskí poslanci dnes na tretí pokus schválili zmenu otváracích hodín pre diskotéky, nočné bary, kluby a ostatné podniky v centre hlavného mesta. Zmeny budú platiť od 15.mája. Dovtedy musia majitelia podnikov nahlásiť mestskej časti aké služby ponúkajú.

Po novom budú diskotéky, nočné bary a kluby otvorené od nedele do stredy od 10.00 h do 01.00 h ráno. Zvyšné dni až do 4.00 h.

Zmena sa dotkne aj vinární, pivární a barov, ktoré budú otvorené od nedele do štvrtka od 07.00 do polnoci, v piatok a v sobotu do 01.00 h. 

Reštaurácie, kaviarne a cukrárne budú môcť byť otvorené od 7.00 h do polnoci.

Na letných a exteriérových terasách si budú môcť návštevníci posedieť od 8.00 do 22.00, v historickom centre, teda na korze a v pešej zóne o dve hodiny dlhšie. Schválený materiál hovorí okrem toho napr. aj o predaji jedla cez okienko, ktorý bude možný od 6.00 do 2.00 h nasledujúceho dňa, obchody budú môcť predávať nonstop.

V Starom Meste platia v súčasnosti podľa zákona otváracie hodiny podnikov a prevádzok do 22.00 h. V minulosti sa povolenia na otváracie hodiny vydávali pre každý podnik individuálne, pričom niektoré boli otvorené aj dlhšie ako do 22.00 h. Osobitú prevádzkovú dobu však vyčítala samospráve prokuratúra, čo potvrdil aj Najvyšší súd SR, podľa ktorého by mali byť pravidlá nastavené jednotne.

Následne prišlo nové vedenie mestskej časti s ďalším návrhom, ktorý však vyvolal kritiku zo strany verejnosti i zo strany podnikateľov v Starom Meste. V marci predložil starosta Števčík ďalší návrh, ktorého vzorom mali byť okolité krajiny, napr. Viedeň. Poslanci však vtedy rozhodli, že o návrhoch budú hlasovať na mimoriadnom zasadnutí v apríli.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?