21. 04. 2017 15:33 | BRATISLAVA/TASR

Do Penty majú vstúpiť čínski investori. Finančná skupina to popiera

Malo by ísť o prehĺbenie spolupráce investičných skupín.

Eurobankovky
Eurobankovky Foto: shutterstock.com / albund

Čínska investičná skupina CEFC rokuje po skupine J&T s ďalším veľkým investičným hráčom o prehĺbení spolupráce. Podľa zdrojov týždenníka Euro chce vstúpiť do vlastníckej štruktúry česko-slovenskej investičnej skupiny Penta, od ktorej minulý rok kúpila za 7,4 miliardy Kč (275,02 milióna eur) administratívne centrum Florentinum.

Práve transakcia s Florentinom, s ktorou sú podľa informácií Eura spokojné obidve strany, stojí za úsilím o prehĺbenie spolupráce. Jednou z možností je podľa dvoch od seba nezávislých zdrojov vstup CEFC do investičnej skupiny. "Uvažujú o kúpe polovice Penty," uviedol jeden zo zdrojov.

Penta informáciu vyvrátila

V prípade nákupu polovice česko-slovenskej investičnej skupiny by išlo o zvlášť veľkú transakciu. Jej hodnota by sa mohla pohybovať okolo 20 miliárd Kč. Ďalšou možnosťou je, že by sa CEFC podieľala s Pentou na spoločných projektoch. "Majú obrovský záujem o zdravotníctvo," uviedol dobre informovaný zdroj.

Informácia, že investičná skupina Penta rokuje s čínskou spoločnosťou CEFC o vstupe do vlastníckej štruktúry Penty, nie je pravdivá. To, že do Penty nevstupuje čínska firma CEFC uviedol pre český týždenník Euro PR špecialista Penta Investments Gabriel Tóth.

Penta okrem zdravotníctva pôsobí aj v realitách, médiách, v strojárstve, maloobchode či v oblasti hazardu.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?