19. 05. 2017 19:11 | BRATISLAVA/TV Markíza

Mobilní operátori dostali výstrahu: Za špekulácie s roamingom dostanete pokutu!

Ubezpečenie z Bruselu prichádza po tom, ako jeden z najväčších operátorov zverejnil svoje najnovšie paušály.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TV Markíza

Zrušenie roamingových poplatkov ešte ani nezačalo platiť a už sa objavili informácie o možnom obchádzaní pravidiel operátormi. Štátny úrad im odkázal, že ak po 15. júni budú roamingovú reguláciu porušovať, hrozí im vysoká pokuta.

Ubezpečenie z Bruselu prichádza po tom, ako jeden z najväčších operátorov zverejnil svoje najnovšie paušály. Tie kritizovali viacerí odborníci aj technologickí novinári. Problémom bol objem internetových dát, ktoré by ste mohli využívať v zahraničí.

Špekulácie o možnom obchádzaní európskych pravidiel, ktoré ešte len začnú platiť, spoločnosť odmieta. Napriek tomu Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií bude zrejme ich posledné ponuky skúmať bližšie.

Úrad chce o nových regulačných podmienkach ešte s našimi operátormi diskutovať. Niektorí nové ponuky pre zákazníkov ešte nezverejnili. Ak by niektorý slovenský operátor porušil toto nariadenie, hrozí mu pokuta.

Operátori majú však ešte jednu zákonnú možnosť, ako obísť nariadenie. Dátové služby pre roaming jednoducho zrušia. To ale neznamená, že zo zahraničia nebudete telefonovať či esemeskovať podstatne lacnejšie ako doteraz.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?