Utorok 16.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
14. 07. 2017 20:35 | VIEDEŇ/TASR

EasyJet sa pripravuje na brexit, založí nové aerolínie EasyJet Europe

Na cestujúcich nebude mať jej vznik žiadny vplyv.

Archívna snímka lietadla easyJet.
Archívna snímka lietadla easyJet. Foto: TASR/AP

Britské nízkonákladové aerolínie EasyJet založia novú spoločnosť so sídlom v kontinentálnej Európe, čo im umožní pokračovať v letoch medzi krajinami Európskej únie aj po vystúpení Veľkej Británie z tohto bloku. Oznámila to dnes britská letecká spoločnosť.

Firma uviedla, že sídlo nových aerolínií pod označením EasyJet Europe sa rozhodla založiť vo Viedni. Spoločnosť už aj požiadala v Rakúsku o vydanie potrebnej licencie.

"Tento krok umožní leteckej spoločnosti pokračovať v zabezpečovaní letov medzi krajinami Európskej únie bez ohľadu na výsledok rokovaní medzi Britániou a EÚ," oznámila britská firma.

Zároveň dodala, že proces získania licencie je "v pokročilej fáze" a dúfa, že licencia jej bude vydaná "v blízkej budúcnosti". Na cestujúcich nebude mať vznik novej spoločnosti žiadny vplyv, informovala spoločnosť.

Okrem toho, všetci zamestnanci a lietadlá určené pre budúcu EasyJet Europe už teraz pracujú, prípadne majú základňu v krajinách mimo Veľkej Británie. Obávať sa nemusia ani zamestnanci firmy v Spojenom kráľovstve. Spoločnosť zamestnáva v ostrovnej krajine okolo 6000 ľudí, v kontinentálnej Európe pre ňu pracuje približne 4000 ľudí. Pre EasyJet Europe by malo lietať 110 lietadiel.

Ako uviedla hovorkyňa EasyJet, vo Veľkej Británii sa miesta rušiť nebudú, v Rakúsku však vďaka rozhodnutiu firmy vzniknú nové. Rakúsky minister dopravy Jörg Leichtfried plány britskej spoločnosti privítal a dodal, že rozhodnutie padne už čoskoro.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?