17. 07. 2017 16:37 | LONDÝN/mm

Končí luxusná značka mobilov. Bežný smrteľník si ich dovoliť nemohol

Turecký majiteľ sa ale nevzdáva, údajne sa chystá celú spoločnosť nanovo prebudovať.

Obchod so značkou Vertu
Obchod so značkou Vertu Foto: shutterstock.com/Hadrian

Luxusná značka mobilov Vertu končí. Potom, čo neuspel plán na jej záchranu, tak súčasný majiteľ Murat Hakan Uzan musel jedinú fabriku vo Veľkej Británii zavrieť. Spoločnosť, ktorá sa už dlhšie borila s problémami, dostal na kolená posledný priznaný dlh vo výške 56 miliónov eur.

Turecký majiteľ sa ale nevzdáva, ostala mu totiž značka, technológie aj licencia na dizajn. Podľa medializovaných informácií sa chystá celú spoločnosť nanovo prebudovať.

Mobily značky Vertu
Mobily značky Vertu Foto: shutterstock.com/Olga Vasilyeva
 

Značku Vertu založil v roku 1998 vtedajšej dobe mobilný gigant Nokia, ktorý sa snažil svojim bohatým zákazníkom ponúknuť nevídaný luxus. Mobily boli vyrábané z netradičných materiálov ako zlato, ale ponúkali aj špeciálne služby. Vertu napríklad ponúkal 24-hodinového osobného asistenta, ktorý bol klientom schopný zaistiť nadštandardnú starostlivosť. Píše český portál Lidovky.cz.

„Stačí zavolať a my zabezpečíme užívateľovi telefónu Vertu telesného strážcu, dokážeme taktiež zariadiť presťahovanie vášho majetku z krajiny postihnutej vojenským konfliktom alebo objednáme súkromnú stíhačku," povedal v minulosti vtedajší globálny obchodný riaditeľ spoločnosti Steve Amstutz.

Mobil značky Vertu
Mobil značky Vertu Foto: shutterstock.com/Nadir Keklik
 

Samozrejme, za takýto luxus si bolo potrebné aj poriadne priplatiť. Najlacnejší telefón stál spočiatku viac ako 12 500 eur. Podľa kritikov ponúkal len podpriemerné vybavenie. Postupom času sa dal kúpiť aj o polovicu lacnejšie. Používaním takéto mobilu sa v minulosti preslávil aj predseda vlády Robert Fico.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?