10. 08. 2017 17:15 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Pozor na podvodné praktiky: Prehlásia vás do inej poisťovne, ani o tom nebudete vedieť

Aj tento rok zdravotné poisťovne zaznamenali niekoľko takýchto prípadov a upozorňujú, že prihlášku treba stornovať čo najskôr.

Preukazy poistenia.
Preukazy poistenia. Foto: TV Markíza

Zdravotnú poisťovňu si môžeme zmeniť iba raz v roku, a to vždy do konca septembra. Práve v týchto týždňoch využívajú situáciu rôzni špekulanti.

„Išlo o šírenie nepravdivých informácií, že poisťovňa má zaniknúť, preto je potrebné včas sa prepoistiť. Alebo naši poistenci dostali smsku s informáciou, že sú dlžníkmi poisťovne a zdravotnú starostlivosť si budú musieť hradiť sami," dáva zopár príkladov hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Viktória Vasilenková.

„Sťažovala sa nám žena, ktorej mali telefonovať podvodníci. Tvrdili, že celá rodina by sa mala prepoistiť, lebo poisťovňa končí. Voči tomuto sa ohradzujeme, pretože to nie je pravda," tvrdí hovorkyňa Unionu Beáta Dupaľová.

O zmene zdravotnej poisťovne by ste sa mali dozvedieť buď listom z vašej už novej poisťovne alebo doručením nového preukazu poistenca. A to len vtedy, ak si vy sami o zmenu zdravotnej poisťovne aj požiadate.

„V prípade, že poistenec zistí, že sa ho niekto pokúsil bez jeho vedomia prepoistiť do novej zdravotnej poisťovne, mal by kontaktovať novú poisťovňu a hneď požiadať o storno prihlášku. Takéto prepoistenie je potom neplatné," radí hovorca Matej Štepiansky z Dôvery.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?