11. 09. 2017 17:16 | BRATISLAVA/zž

Vracajú sa 90. roky? Spolumajiteľov Esetu vytlačil z hotela Carlton tretí spoločník

Prípadom sa zaoberá polícia.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: fizkes/shutterstock.com

Zo spoločníka luxusného hotela v Bratislave sa stal väčšinový majiteľ. Ide o luxusný hotel Carlton v centre hlavného mesta. V budove je kasíno, kancelárske priestory aj obchody. Spôsob, aký to však spravil, pripomína skôr 90. roky.

Väčšinovým vlastníkom Carltonu je podnikateľ v realitách Erik Mikurčík. Svojich partnerov zbavil kontroly nad hotelom kontroverzným spôsobom, ktorým už sa zaoberá polícia.

Hotel na Hviezdoslavovom námestí kúpili vlani spolumajitelia Esetu - Rudolf Hrubý a Maroš Grund firmou ADS Property. Stali sa investormi. Jeho cena mala byť, podľa týždenníka Trend, 80 miliónov eur.

Mali aj tretieho spoločníka vo firme ADS Property,  Erika Mikurčíka. V ADS mali všetci traja rovnaký podiel. Peniaze na hotel si požičali z VÚB. Tá má naň aj záložné právo. Píše denník N.

Pred letom Mikurčík zvýšil základné imanie Carlton Property o 55-tisíc eur a stal sa novým spoločníkom firmy, čím hotel prakticky ovládol. A to bez súhlasu partnerov. Pôvodný vklad spoločnej firmy ADS do základného imania bol totiž len 5-tisíc eur. Ako sa mu to podarilo? ADS založil 1. októbra 2015. Deň po tom, ešte ako jediný vlastník, udelil splnomocnenie Tomášovi Hvožďarovi. Hrubý a Grund vstúpili do ADS o necelé tri mesiace neskôr. A práve splnomocnený Hvoždar navýšenie imania v Carlton Property v júni tohto roka odklepol. Mikurčík tak teraz vlastní 91,6 percenta hotela.

Prípadom sa už zaoberá polícia.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?