13. 09. 2017 10:42 | BRATISLAVA/zž

Bývalý závod na Coca-Colu znova ožije. Vyrábať sa tam budú dva iné nápoje

Priestory pri Piešťanoch sú prázdne od minulého roka.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Firdaus Khaledú/shutterstock.com

Závod Coca-Coly v Lúke pri Piešťanoch, ktorý je od minulého roka prázdny, bude mať nového majiteľa. Ešte v septembri ho má odkúpiť slovenský výrobca nealkoholických výrobkov Walter Holding, ktorý ovládajú podnikatelia blízki Jánovi Sabolovi. Ako prvý s tým prišiel týždenník Trend. Zamestnať by tam mal sto ľudí.

„Momentálne sa k tomu nebudeme vyjadrovať. Môžem povedať iba to, že naša skupina neustále vyhľadáva nové možnosti pre zracionalizovanie činností," vyhýbavo zareagoval vrcholový manažér skupiny podnikateľov Robert Spišák.

Do nového má presťahovať výrobu Šofokoly, ktorá sa najnovšie volá Lokálka a Zlatej Studne, ktorá bola v Dobrej Vode pri Trnave. Do Lúky presunujú aj výrobňu octov a sklady na liehoviny z Leopoldova.V portfóliu má skupina podnikateľov okrem limonád a liehovín aj biopalivá. Píše denník Sme.

Naopak, na svojom pôvodnom mieste v Leopoldove ponechajú výrobu rôznych biopalív. Na svojom mieste, teda pri prameni, ostáva aj výroba Budiš, Fatra a Gemerka.

V závode pred tým vyrábala Coca-Cola. Prestala ešte v máji minulého roka, keďže v okruhu 330 kilometrov má koncern až šesť výrobných hál a jeden musel zatvoriť. Vybral si najmenší, teda ten na Slovensku.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?