12. 10. 2017 10:00 | BRATISLAVA/PR článok

Okoreňte svoje bývanie na jesennom Moddome

Už 22. medzinárodný veľtrh nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu zaplní bratislavskú Inchebu od 18. do 22. októbra.

Archívna snímka.
Archívna snímka. Foto: incheba.sk
Archívna snímka.
Archívna snímka.
Archívna snímka.

Do Incheby sa v októbri nasťahujú slovenskí a zahraniční výrobcovia a predajcovia nábytku, aby tisíckam záujemcov predstavili najnovšie trendy v zariaďovaní interiérov a ponúkli nábytok i doplnky rôznorodých interiérových štýlov. Veľtrh nábytku MODDOM prinesie okrem zliav až do výšky 30 % aj množstvo zaujímavých vychytávok. Súčasťou veľtrhu je už tradične aj výstava výtvarného umenia ART venovaná voľnému a úžitkovému umeniu - soche, maľbe, keramike, grafike, fotografii, drevu, sklu a všetkému, čo súvisí s umením.

Inteligentné, spratné aj luxusné - svoju sedačku si vyberie každý

Sedacie súpravy sa dnes už nevyberajú len podľa štýlu či vkusu. Moddom predstaví inteligentné kúsky, ktoré nachádzajú svojich majiteľov podľa osobných preferencií a životného štýlu. Vyskúšať si môžete napríklad sedačku, ktorá umožňuje nastaviť si relaxačné polohovanie pomocou aplikácie vo vašom smartfóne (K.L.design). Milovníci hudby si zas prídu na svoje s koženou sedacou súpravou so zabudovanými reproduktormi, subwooferom a MP3 prehrávačom (R2Design).

Výrobcovia a dizajnéri sedačiek však myslia aj na klasiku a neutíchajúcu túžbu po úsporných riešeniach v malých priestoroch. Phase na Moddom prinesie štýlové rozkladacie sedačky s mechanizmom, ktorý je jednotkou na európskom trhu a prináša okrem pohodlného sedenia aj skutočne zdravý spánok.

Veľtrh nábytku MODDOM.
Veľtrh nábytku MODDOM. Foto: incheba.sk
 

Exkluzívna kožená sedacia súprava Zuma od svetoznámeho dizajnéra Giuseppeho Nicolettiho spája eleganciu a komfort a v kombinácii s interiérovými doplnkami MSJ dopraje domácnosti skutočný nádych luxusu. Sedačka SIRA je zas dokonalým spojením tradičnej remeselnej práce českého výrobcu nábytku a moderných technológií (JECH CZ). Bratislavský veľtrh nábytku obohatí aj talianska špička vo výrobe sedačiek z dielne architekta Antonia Citteria. Kolekcia luxusnej značky Flexform zahŕňa aj malé kresielka, konferenčné stolíky a doplnky (HOLLEX). Na Moddome si jednoducho bude z čoho vyberať.

Nadčasový dizajn a nekončiaci komfort postelí

Na Moddome nebude chýbať najstarší výrobca postelí na svete - švédska firma Keďže každý človek v priemere prespí tretinu svojho života, cieľom postelí s 20-ročnou zárukou je zaručiť svojmu majiteľovi dokonalý spánok. Postele Hästens obsahujú len čisté konské vlasy, vlnu, bavlnu, ľan a drevo z borovíc vypestovaných na severe Švédska. Návštevníci Moddomu si budú môcť vyskúšať jednu z najvyšších rád - model Proferia (HOLLEX).

Archívna snímka.
Archívna snímka. Foto: incheba.sk
 

Wood Service Group zas predstaví svoju štýlovú posteľ Gabika charakteristickú 1250 mm vysokým čalúneným čelom. Dizajnovú, pevnú posteľ s hrúbkou materiálu až 38 mm je možné skombinovať v rôznych dekoroch v kombinácii so širokou škálou čalúnenia. Značka Bellus Taliansky nábytok ponúka luxusné kúsky navrhnuté svetovými talianskymi dizajnérmi a na Moddome si budete môcť zblízka obzrieť jej dokonalú spálňu Elisea.

K perfektnému pohodliu prispejú matrace Armonia, ktoré kombinujú taliansky dizajn a najnovšie peny. Ako jeden z mála produktov na trhu je certifikovaný ako zdravotná pomôcka prvej kategórie (Magniflex).

Viac prírody v interiéri

K hitom sezóny jednoznačne patrí nábytok z prírodných materiálov, predovšetkým z dreva, a to nielen v prípade stolov či stoličiek (Freestyle Furniture). Na Moddome uvidíte aj vychytávky v podobe drevených sedačiek, konferenčný stolík s hudobnou skrinkou, modulárne knižnice z masívu (Livingwood), ale aj drevené obklady či dlažby (design MF).

Pocit relaxu a nekonečného pokoja uprostred prírody v domácnosti dokáže navodiť krb, no nie každá domácnosť je preň prispôsobená. Kolekcia komfortných plynových krbov Gas True Vision je unikátna svojím verným prevedením horiaceho dekoratívneho dreva, vďaka čomu dokonale navodí autentickú atmosféru krbu na drevo (HT-design).

Futuristické svietidlá či tapety

Moddom bude aj o exkluzívnych kúskoch z dielne renomovaných dizajnérov. Závesné svietidlo Clizia talianskeho dizajnéra Adriana Rachele je vyrobené zo špeciálneho, svetlo rozptyľujúceho plastu. Okrem moderného, neprehliadnuteľného dizajnu ponúka aj funkčnosť - dovoľuje použitie magnetického prichytenia tienidla ku konštrukcii, čo oceníte hlavne pri výmene žiarovky alebo pri čistení (CASCA).

Archívna snímka.
Archívna snímka. Foto: Incheba
 

Špecialitou bude aj nová kolekcia obrazových tapiet My Dream, ktorá voľne nadväzuje na úspešnú kolekciu českej dizajnérky Ivy Bastlovej. Tapety sa absolútne prispôsobujú novému majiteľovi, je možné ich vytlačiť na rôzne druhy kvalitných materiálov a zvoliť si vlastný rozmer (Vavex 1990).

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?