Správy z vášho kraja:
18. 10. 2017 20:05 | WASHINGTON/TASR

Soros venoval 18 miliárd dolárov svojej nadácii

Jeho dar predstavuje jeden z najväčších charitatívnych darov v dejinách,

George Soros.
George Soros. Foto: Profimedia

Americký filantrop George Soros venoval 18 miliárd dolárov, väčšinu svojho majetku, charitatívnej organizácii Open Society Foundations, ktorú založil. Zostáva naďalej jej predsedom, informovala agentúra DPA.

Jeho dar, ktorý predstavuje jeden z najväčších charitatívnych darov v dejinách, "odráža pokračujúci proces prevodu majetku, ku ktorému dochádza už niekoľko rokov", uviedla nadácia vo vyhlásení.

Organizácia Open Society Foundations chce podľa svojej internetovej stránky vybudovať dynamické a tolerantné spoločnosti, pričom vydáva granty v oblasti zdravotníctva, vzdelávania a rozvoja podnikania.

Soros (87) plánuje nechať "veľkú väčšinu svojho majetku" organizácii Open Society Foundations. Tá je podľa vyhlásenia "nesmierne vďačná za takúto štedrú dotáciu", čím môže aj naďalej podporovať tých, ktorí bojujú za spravodlivejší svet.

Časopis Forbes tento týždeň zaradil finančníka maďarského pôvodu na 20. miesto v každoročnom zozname 400 najbohatších Američanov s majetkom v hodnote 23 miliónov dolárov.

Aj po jeho dare organizácii Open Society Foundations však stále dominuje rebríčku "najbohatších" charitatívnych organizácií Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?