13. 11. 2017 13:01 | TRNAVA/TASR

Členovia predstavenstva letiska v Piešťanoch odstúpili z funkcie

Mimoriadne valné zhromaždenie spoločnosti, ktoré by malo zvoliť nových členov trojčlenného orgánu, sa bude konať 15. decembra.

Budova spoločnosti Piešťanské letisko.a.s.
Budova spoločnosti Piešťanské letisko.a.s. Foto: TASR

Členovia predstavenstva Letisko Piešťany, a. s., sa v závere uplynulého týždňa vzdali svojich funkcií. Mimoriadne valné zhromaždenie spoločnosti, ktoré by malo zvoliť nových členov trojčlenného orgánu, sa bude konať v piatok 15. decembra. Na programe má okrem voľby aj informáciu o technicko-prevádzkovom a finančnom stave letiska.

Potvrdil to člen predstavenstva Juraj Štaffa. Akcionári, ktorými sú štát cez ministerstvo dopravy, mesto Piešťany a Trnavský samosprávny kraj (TTSK), by mali do stanoveného termínu predložiť svoje nominácie na nových členov predstavenstva. Členovia dozornej rady zatiaľ abdikácie na svoje posty okrem zástupcu mesta Piešťany nepodali.

Predsedom predstavenstva bol doteraz ako zástupca väčšinového akcionára predseda TTSK Tibor Mikuš. Kraj by mal na valnom zhromaždení zastupovať jeho nový predseda Jozef Viskupič. Jedným z priorít jeho volebného programu do novembrových krajských volieb bolo piešťanské letisko, ktorého riadenie dlhodobo kritizoval.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?