Správy z vášho kraja:
14. 11. 2017 19:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

Viete si predstaviť, že denne zarobíte 8 miliónov? Pre jedného muža to je realita

Slovenský magazín Forbes uverejnil rebríček najbohatších Slovákov. Na jeho čele je Andrej Babiš.

Bill Gates.
Bill Gates. Foto: TV Markíza

Americký magazín Forbes pravidelne prináša rebríčky najbohatších ľudí a celebrít. Teraz sa zameral na to, koľko títo slávni ľudia zarobia za jeden deň. Z niektorých súm sa vám zatočí hlava.

Autori rebríčka zobrali ročný príjem známych boháčov za posledný rok a jednoducho ho vydelili 365 dňami. Asi nikoho neprekvapí, že na čele tohto zoznamu je 62-ročný miliardár Bill Gates. Denne si na svoje konto pripíše viac ako 8 miliónov eur.

„Pri niektorých investíciách je to, za koľko sa vám zhodnotili za posledný rok a pri niektorých, koľko ste reálne zarobili. Bill Gates už nepracuje za plácu. Má peniaze hlavne v investíciách a tie sú schopné v priebehu jedného dňa zarobiť miliardové sumy," povedal šéfredaktor Forbes Juraj Porubský.

Prekvapením je speváčka Katy Perry. Mladá Američanka patrí do kategórie tých, ktorí musia reálne zarábať a pracovať. So zárobkom 318-tisíc eur za deň sa dostala na druhé miesto.

Musí ísť na turné, urobiť šou, vystúpiť a za to inkasuje veľké peniaze. o to väčšie, keď vydá album. jej výhoda je v tom, že je na vrchole slávy," spresnil Porubský.

Taká spisovateľka Joanne Rowlingová pracovať nemusí. Príjem 224-tisíc eur denne jej stále zabezpečujú autorské práva z kníh o Harrym Potterovi a z ich samotného predaja.

Slovenský magazín Forbes uverejnil rebríček najbohatších Slovákov. Na jeho čele je Andrej Babiš. Trojicu najbohatších Slovákov uzatvára známy podnikateľ Jaroslav Haščák.

Viac v reportáži Andrey Marcišiakovej:

 

Komentáre ( 0)