20. 11. 2017 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

Ako úspešne rozbehnúť vlastný biznis?

Ak ste talentovaní a chcete svoj nápad, svoju záľubu premeniť na úspešný biznis, mali by ste čím skôr opustiť svoje zamestnanie, ktoré vás nenapĺňa a začať podnikať.

Keď ešte len plánujete zakladať spoločnosť, by ste mali vedieť, čo spraviť ako prvé.
Keď ešte len plánujete zakladať spoločnosť, by ste mali vedieť, čo spraviť ako prvé. Foto: Seocentrum

Dôchodkový vek sa neustále zvyšuje, nezamestnanosť klesá a stále viac mladých ľudí študuje odbory, ktoré nemajú perspektívu. Aj s týmito problémami sa kompetentní pasujú, avšak stále nenašli riešenie, ktoré by pomohlo vyriešiť tieto problémy, pričom aj bežný laik vie nájsť riešenie na túto situáciu. Vedeli ste ale, že veľa talentovaných ľudí premýšľa nad podnikaním?

Ak ste talentovaní a chcete svoj nápad, svoju záľubu premeniť na úspešný biznis, mali by ste čím skôr opustiť svoje zamestnanie, ktoré vás nenapĺňa a začať podnikať. My vám poradíme, ako úspešne rozbehnúť vlastný biznis.

Vyhnite sa plateniu vysokých daní

Na začiatok, keď ešte len plánujete zakladať spoločnosť, by ste mali vedieť, že existuje možnosť, ako sa vyhnúť plateniu vysokých daní. Ak chcete ušetriť a zároveň zvýšiť povedomie o svojej novovzniknutej firme, odporúčame vám offshore spoločnosť vo Veľkej Británii. Zaujať vás môže rýchlosť založenia spoločnosti, ale najmä ekonomická stabilita Veľkej Británie, a to aj napriek Brexitu.

Zabezpečte rozvoz tovaru

Vlastný biznis nerozbehnete bez firmy, ktorá vám bude zabezpečovať rozvoz tovaru. Na Slovensku sa preferuje najmä kamiónová preprava a riečna preprava tovaru. Ak však po čase plánujete expandovať do zahraničia, orientujte sa na leteckú prepravu. Firmu, ktorá vám bude prepravovať tovar, musíte vyberať v predstihu a na základne referencií. Odporúčame vám orientovať sa na firmy, ktoré majú na každom dopravnom prostriedku nainštalované GPS. Takéto firmy vám budú môcť vyhľadať zablúdenú dodávku čo najrýchlejšie, ako to je len možné.

Oslovujte zákazníkov prostredníctvom telemarketingu

SEO optimalizácia, reklama na sociálnych sieťach a telemarketing patria k najúčinnejším marketingovým nástrojom. Ak chcete v priebehu krátkej doby osloviť väčší počet zákazníkov, uzatvorte zmluvu s call centrom, ktoré vám bude zabezpečovať telemarketing. Úspech vášho biznisu záleží len na zákazníkoch a ak neviete, ako sa vaša klientela správa, čo by vám vytkla, nemôžete žať úspechy a zvyšovať zisk.

Prezentujte sa na sociálnych sieťach

Sociálne siete, ako napríklad Facebook a Instagram využíva väčšina vašej potencionálnej klientely. Zamyslite sa, nemá zmysel investovať aj do reklamy na sociálnych sieťach? Tým, že sa tam združujú ľudia, ktorí by sa mohli stať vašimi zákazníkmi, by ste nemali váhať nad zaplatením reklamy práve na sociálnych sieťach. Ukážte svojim klientom, ako to vo firme vyzerá, aké vzťahy sú medzi kolegami a aká pohoda tam vládne. Kľudne zverejnite aj fotografie z teambuildingu ako sedíte za kancelárskych stolom, v pozadí sa bude vynímať pekný drevený kancelársky nábytok a všade bude dobrá nálada.

Predvídajte

Ak chcete úspešne rozbehnúť vlastný biznis, musíte vedieť predvídať. Musíte poznať svoju konkurenciu, aby ste vedeli reagovať na prípadné zmeny na trhu. Kúpte si do zásoby zlacnené tonery Samsung, kúpte si kvalitný nábytok do kancelárie a rozbehnite svoj biznis naplno.

Komentáre ( 0)