19. 11. 2017 19:04 | BRATISLAVA/TV Markíza

Hity tohtoročných Vianoc. Prezradíme, čo budú chcieť vaše deti aj dospelí

Medzi najobľúbenejšie patrí robotický netopier, ktorý dokáže byť náladový a dieťa mu musí venovať pozornosť. Zvieratká z vajíčka sa pre zmenu spávajú ako domáci miláčikovia.

Jeden z hitov tohtoročných Vianoc.
Jeden z hitov tohtoročných Vianoc. Foto: TV Markíza

Interaktívny robotický netopier alebo technologické hračky, o ktoré sa deti musia starať. Aj to sú hity medzi tohtoročnými vianočnými darčekmi. Ľudia si ich nákup zrejme nenechávajú na poslednú chvíľu. E-shopy už teraz zažívajú predvianočný boom a od Slovákov za tri dni nakupovania zinkasovali milióny eur.

Obchodníkom sa začali hody. Tieto dva mesiace sú pre nich kľúčové .Keď ponúkli e-shopy dopravu zdarma, dostali vyše 77-tisíc objednávok.

"Počas týchto troch dní Slováci minuli 5 miliónov eur, to znamená, že predpokladáme, že tá vianočná sezóna tento rok bude pomerne silná, očakáva sa, že najsilnejšia bude práve v týždni po 11. decembri, kedy odporúčame nakúpiť všetky darčeky tak, aby to naozaj stihli do Vianoc prísť," bovorí Kristína Kohútová z e-shopu Heureka.sk.

Najviac sa zrejme aj tento rok budú kupovať hračky. Najmä tie inovatívne, technologické.

"Alebo také hračky, o ktoré sa treba starať. Sú to napríklad robotické hračky alebo zvieratká vo vajíčku, o ktoré sa potom deti starajú," dodáva Kohútová.

Medzi najobľúbenejšie patrí robotický netopier, ktorý dokáže byť náladový a dieťa mu musí venovať pozornosť. Zvieratká z vajíčka sa pre zmenu spávajú ako domáci miláčikovia.

Medzi technologické vychytávky určite patrí aj ovládanie rôznych domácich spotrebičov cez smartfóny. Okrem chladničiek či televízovor si ich však najnovšie môžeme spárovať už aj so zubnou kefkou.

„U malých detí im indikujú to, kde ešte neboli so zubnou kefkou v ústach a formou hry ich to navádza, kam majú smerovať s kefkou. Dospelí - je to rozpoznávanie tváre, ten smartfón rozpozná človeka a tiež mu indikuje, na ktoré miesta má zájsť s kefkou," vysvetľuje Ondrej Majer z Hej.sk.

Tradične je pred Vianocami husto aj v kníhkupectvách. Dobre sa predávajú kriminálky, reportážna literatúra aj klasika pre deti.

Tento rok bol bohatý aj na filmy nakrútené podľa knižnej predlohy. Aj o tie je po kinopremiére väčší záujem.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?