Správy z vášho kraja:
16. 12. 2017 09:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Pošty počas sviatkov upravia otváracie hodiny. Kedy najneskôr poslať vianočný balík?

Pozdravy blízkym môžu byť v tomto roku ešte osobnejšie vďaka novinke "Moja pohľadnica".

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Predvianočné obdobie je pre Slovenskú poštu pravidelne najsilnejším obdobím roka, počas ktorého rastie záujem ľudí o zasielanie pohľadníc, listov či balíkov.

Aby boli listové zásielky doručené adresátom do Vianoc, je potrebné ich poslať najneskôr 20. decembra (v prípade 2. triedy) alebo 21. decembra (ak klient využije 1. triedu).

Pozdravy blízkym môžu byť v tomto roku ešte osobnejšie vďaka novinke „Moja pohľadnica". Nová služba umožňuje vytvoriť si vlastnú originálnu pohľadnicu, ktorej motívom je zvolená fotografia alebo obrázok, a to prostredníctvom aplikácie na webe Slovenskej pošty z mobilu, tabletu či počítača.

Lehota doručenia v rámci Slovenska je v tomto prípade D+3; aby takáto pohľadnica adresátovi prišla do Vianoc, objednávka by mala byť vytvorená najneskôr 19. decembra.

Otváracie hodiny pôšt počas sviatkov

Počas vianočných sviatkov (nedeľa 24.12, pondelok 25.12, utorok 26.12.), na Nový rok (pondelok 1.1.2018) a na sviatok Troch kráľov (sobota 6.1.2018) budú všetky pošty na Slovensku zatvorené. V posledný deň roka 2017 (nedeľa 31.12.2017) budú pre verejnosť otvorené vybrané pošty.

hodiny.jpg
Foto: Slovenská pošta
 


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?