15. 12. 2017 20:12 | NÍZKE TATRY/TV Markíza

Vianoce: Hotely v Tatrách už majú takmer všetko rezervované

Štedrovečerné stoly sa budú v hoteloch a penziónoch ohýbať pod všakovakými dobrotami.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Žiadne predvianočné nákupy potravín, povedzme na zemiakový šalát, žiadne naháňanie kapra vo vani s nepríjemným koncom, žiadne chystanie . Iba pokoj a pohoda, doplnená lyžovačkou, ak počasie dovolí. Stále viac našincov trávi Vianoce aj takto.

Hoteliéri a majitelia penziónov už majú takmer všetko rezervované. „Hotely vo Vysokých a Nízkych Tatrách sú obsadené na 90%, avšak nájdu sa aj voľné miesta," povedala hovorkyňa Tatry mountain resorts Zuzana Fabiánová.

Česi, Poliaci, Nemci, no najviac Slováci. „V posledných rokoch záujem o dovolenky na Vianoce rastie, pretože dovolenkári si môžu užiť Vianoce absolútne bez stresu na hoteli, alebo penzióne sa o nich postarajú," tvrdí komunikačná manažérka Región Liptov Katarína Šarafínová.

Menší ubytovateľ v Jánskej doline má 15 dreveníc. Začínal pred 12 rokmi. „Vianočné sviatky boli obdobia, ktoré sme rozmýšľali, že zavrieme, lebo sme mali 1-2 dreveničky obsadené a kolegov v práci. Dnes je situácia úplne iná, dnes je hotel plne obsadený a z roku na rok sa držíme tohto trendu," konštatoval riaditeľ Hotel Liptovský dvor Richard Holec

A Vianoce sú rok čo rok obsadenejšie aj vo veľkých hoteloch. „Tak už letných mesiacov sa Vianoce predávali a ostali nám teraz posledné tri voľné izbičky," poznamenal riaditeľ Wellness Hotel Chopok Tomáš Kubica.

Dôležitý je aj jedálniček

Štedrovečerné stoly sa budú v hoteloch a penziónoch ohýbať pod všakovakými dobrotami. Dominovať bude ryba, ale už to nie je len kapor. „My napríklad budeme tu robiť makrelku na Vianoce, ktorá bude v dvoch verziách," opísal šéfkuchár Hotela Tri studničky Norbert Szlama.

Šéfkuchár Wellness Hotela Chopok Ivan Klčovský ozrejmil, že u nich stavili na tradíciu. „Na stole bude kapor, ale určite aj treskovité ryby, kapustnica, nejaké opekance s makom s tvarohom," dodal.

Ťažko povedať či Slováci zleniveli, ale z Vianoc mimo domova sa tešia hostia aj majitelia penziónov.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?