17. 12. 2017 13:16 | BRATISLAVA/TASR

Fico pripúšťa kompromisy pri príplatkoch za nočnú a víkendovú prácu

Princípu sa však vzdať nemieni.

Na snímke vľavo premiér SR Robert Fico počas nočnej zmeny v priestoroch spoločnosti IAC Group Slovakia.
Na snímke vľavo premiér SR Robert Fico počas nočnej zmeny v priestoroch spoločnosti IAC Group Slovakia. Foto: TASR

Premiér Robert Fico (Smer-SD) pripúšťa kompromisy pri príplatkoch za nočnú a víkendovú prácu. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike tým reagoval na vyjadrenia pekárov, ktorí varujú, že vyššie príplatky by mohli zdražiť pečivo.

"Máme dva mesiace rokovaní pred sebou a som pripravený na kompromisy tam, kde je to nevyhnutné. Nikto nechce týmito opatreniami ohrozovať konkurencieschopnosť slovenskej ekonomiky," povedal Fico. Princípu sa však vzdať nemieni. Dodal, že ľudia na Slovensku musia dostávať vyššie mzdy. "Našou úlohou v roku 2018 je tlačiť na mzdy. A to sa nám darí," vyhlásil. 

Ocenil, že v Bruseli sa už hovorí o sociálnej únii, ako aj schválení slovenského štátneho rozpočtu. Zopakoval, že je stabilný a spĺňa požiadavky Únie. Poukázal na hospodársky rast a zdôrazňuje, že ak sa krajine darí, ľuďom bude môcť dať vláda viac. 

Fico sa dotkol aj otázky brexitu. Zopakoval, že práva Slovákov vo Veľkej Británii zostanú zachované, akoby Británia zostala v EÚ. Hovoril aj o kvótach na rozdelenie utečencov. Trvá na tom, že sú mŕtve. 

Pozrite si archívne video, ako premiér odpracoval jednu nočnú zmenu.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?