Správy z vášho kraja:
12. 02. 2018 19:45 | KOŠICE/TV Markíza

Posun v kauze košického parkovania: Raši musí ukončiť zmluvu

Aký bude finálny účet za pomyselný rozvod mesta s ňou, nie je zatiaľ jasné.

Archívna snímka z pakoviska v Košiciach.
Archívna snímka z pakoviska v Košiciach. Foto: TASR

Kontroverznému parkovaniu v Košiciach odzvoní. Poslanci sa v pondelok (12. 2.) dohodli, že firma EEI sa už o parkovanie v nových rezidentských lokalitách starať nebude. Koľko to bude mesto stáť je zatiaľ nejasné. Niektorí poslanci hovoria o unáhlenom a nepremyslenom kroku.

Už rok a pol je v Košiciach pre parkovanie rušno. Ukončiť vzťah s firmou EEI sa po prehratých župných voľbách prekvapivo rozhodol primátor Richard Raši. Tému vraj politicky zneužívali.

A traumatizovala aj poslancov. „Nehlasoval som za EEI a moja tvár sa objavila medzi prasatami, preškrtnutá, že aká som ja sviňa," povedal nám mestský poslanec.

Podľa Miloša Ihnáta firma nesplnila to, čo sa od nej očakávalo. „Bolo povedané, že je to zázrak na počkanie, a žiaden zázrak sa nedial," vyhlásil.

Mesto pripravilo viacero alternatív, ako pôsobenie firmy EEI ukončiť. Poslanci v pondelok odhlasovali tú, podľa ktorej bude miesto desiatich rezidentských zón pôsobiť už len v úzkom centre mesta.

Magistrát však zaplatí za to, čo EEI do parkovania investovala. Primátor Richard Raši tvrdí, že by sa to mohlo zaobísť bez súdnej dohry. „Teraz to bude na tom, koľko bude jedna strana požadovať a druhá bude ochotná dať," vyhlásil.

Čo na to parkovacia firma, sa náš reportér Jozef Demeter nedozvedel.

Niektorí poslanci, ktorí bojovali za odchod firmy EEI z mesta, sú z časti spokojní, ale tvrdia, že návrh je šitý horúcou ihlou. Podľa nich nie je zodpovedané, čo bude mesto robiť v deň, keď sa s EEI rozíde. „Keď sa nám to podarí vyriešiť, príjem z parkovania bude príjmom mesta a nikto to nebude môcť túto zneužívať," dodal Raši.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?