Správy z vášho kraja:
14. 02. 2018 19:20 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Po zákaze výherných automatov sa v Bratislave objavili kvízomaty, zakázať ich nemôžu

V Bratislave zostávajú veľké herne, ktoré musia mať minimálne 12 výherných automatov.

Hlavné mesto s hazardom stále bojuje.
Hlavné mesto s hazardom stále bojuje. Foto: TV Markíza

Niektoré herne museli skončiť, no hazard si aj tak našiel svoju cestu. V Bratislave sa po zákaze výherných automatov stále častejšie objavujú takzvané kvízomaty. Tie sa tvária ako neškodný vedomostný kvíz, no v skutočnosti sú často rovnaké ako klasické výherné automaty. Kvíz je iba zámienkou na gamblovanie.

V hlavnom meste sa nám podarilo objaviť štyri podniky, kde už kvízomaty nahradili tradičné hracie automaty. Kontrolóri ich zatiaľ nemôžu zakázať a ani pokutovať majiteľov krčiem. Za hazardné hry sa podľa zákona nepovažujú kvízy spočívajúce v odpovediach na otázky alebo v preukázaní vedomostí a zručností.

Starosta bratislavskej mestskej časti Vajnory Ján Mrva, ktorý presadzoval zákaz hazardu, teraz tvrdí, že príchod kvízomatov očakával, pretože podobne sa to skončilo aj po zákaze hazardu v Brne. Štát by mal podľa neho priamo v zákone kvízomaty zakázať.

Asociácia zábavy a hier, ktorá združuje prevádzkovateľov automatov tvrdí, že s kvízomatmi nič nemá. Hlavné mesto navyše s hazardom stále bojuje. V Bratislave zostávajú veľké herne, ktoré musia mať minimálne 12 výherných automatov. Na ne nemá mesto dosah.

Licencie im totiž vydáva ministerstvo financií. Primátor Ivo Nesrovnal preto očakáva, že ministerstvo ich postupne vytlačí z mesta a štát by mal zmeniť zákony, aby sa už ďalej nešírili ani kvízomaty.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?