14. 03. 2018 14:26 | USA/mih

Najmladší miliardári na svete za rok 2018

Iní v ich veku sú často ešte závislí od rodičov a dostávajú vreckové.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.

Svetový magazín Forbes zverejnil rebríček najbohatších ľudí sveta za rok 2018. Z neho vybral aj piatich najmladších, ktorých majetok sa pohybuje v astronomických výškach. Do prvej pätice sa dostali hneď dve mladé ženy.

Prvé tri priečky obsadili Nóri. Majú šťastie na rodičov. Narodili sa totiž v miliardárskej rodine a majú podiel v úspešných firmách. Budúcnosť mali zabezpečenú ešte skôr, ako sa narodili, uviedol portál businessinsider.com.

1. Evan Spiegel (27 rokov), majetok 4,1 miliardy dolárov (3,28 miliárd eur)

Spoluzakladateľ populárnej aplikácie Snapchat, ktorá je založená na posielaní fotiek, je v poriadnom balíku. Spiegel ju uviedol na trh spolu so spolužiakom z univerzity a kamarátom Bobbym Murhpym ešte v roku 2011. Aplikáciu každodenne používa 170 miliónov ľudí.

Evan Spiegel
Evan Spiegel Foto: Profimedia.sk
 

2. Gustav Magnar Witzøe (24 rokov), majetok 1,9 miliardy dolárov (1,52 eur)

Za Gustavovým majetkom stojí nórska spoločnosť Salmar, ktorá sa zaoberá chovom a spracovaním rýb. Špecializujú sa najmä na lososa. Na čele firmy stojí mladíkov otec, ktorý mu daroval značný podiel v roku 2013. Kým sa Witzøe starší špecializuje najmä na rybársky biznis, ten mladší investuje aj do nehnuteľností a technologických startupov.


3. Katharina Andresen (22 rokov), majetok 1,4 miliardy dolárov (1,12 miliardy eur)

A opäť boháč z Nórska. Konkrétne miliardárka Katharina Andresenová, ktorá sa ukázala nie v najlepšom svetle. V roku 2017 bola na titulkách novín pre mastnú pokutu 26-tisíc eur za jazdu pod vplyvom alkoholu. Zdedila 42 percent z investičnej firmy Ferd, ktorá patrí jej rodine a na jej čele stojí otec Johan Andresen.

Vacation mode

Príspevok, ktorý zdieľa Katharina G. Andresen (@kgandresen),

4. Alexandra Andresen (21 rokov), majetok 1,4 miliardy dolárov (1,2 miliardy eur)

Krásna, mladá a bohatá je aj mladšia sestra Kathariny. Alexandra zdedila rovnaký podiel vo firme. Ferd je aktívnym investorom na nórskej burze. 

5. Place yesterday with 68,6% and some mistakes

Príspevok, ktorý zdieľa Alexandra (@alexandraandresen),

5. John Collison (27 rokov), majetok 1 miliarda dolárov (0,8 miliardy eur)

Mladík je bývalým študentom Harvardu. Školu však nedokončil, pretože spolu s bratom Patricom založil spoločnosť Stripe (online platobná spoločnosť). Rodáci z Írska žijú teraz v San Franciscu, kde ich firma sídli. Stripe sprostredkúva každoročne transakcie v hodnote desiatok miliárd a Forbes ocenil podnik na sumu 9,2 miliardy dolárov.

John Collison
John Collison Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)