Správy z vášho kraja:
26. 04. 2018 16:03 | PIEŠŤANY/TASR

O piešťanské letisko prejavili záujem spoločnosti z emirátov

Už rokovali so šéfom kraja Viskupičom.

Budova spoločnosti Piešťanské letisko.a.s.
Budova spoločnosti Piešťanské letisko.a.s. Foto: TASR

Záujem o spoluprácu s Letiskom Piešťany, a.s. prejavili spoločnosti zo Spojených arabských emirátov. Delegácia zástupcov Fly Dubai, Etihad Aviation Group a riaditeľ ekonomickej a politickej sekcie veľvyslanectva SAE vo Viedni Ahmed Al Shehhi sa v stredu (25.4) stretli s predsedom Trnavského samosprávneho kraja Jozefom Viskupičom. TTSK je hlavným akcionárom piešťanskej letiskovej spoločnosti. 

Viskupič prezentoval záujem o rozvoj turizmu v Trnavskom kraji. Členovia spomínanej delegácie chcú rozširovať svoje aktivity v oblasti cestovného ruchu a monitorovali možnosti aj v rámci TTSK. Témou bolo tiež využitie letiska v Piešťanoch a to nielen pre charterové lety, ale aj pre prípadné vytvorenie pravidelnej linky. Išlo by popri klientoch pre piešťanské kúpele aj pre ďalšie destinácie v kraji, čo by napomohlo turistickému ruchu.

"Hostia prezentovali aj záujem do letiska investovať. TTSK vlastní okolo letiskovej plochy pozemky, je teda možné predĺžiť a rozšíriť pristávaciu dráhu, čím sa otvoria ďalšie možnosti," uviedol Viskupič. Úvodné rokovania boli podľa neho úspešné, TTSK bude čakať na návrhy druhej strany.

Spoločnosť Etihad Airways v roku 2014 napríklad kúpila 49 percent akcií v leteckej spoločnosti Alitalia, partnerom je aj pre ďalšie spoločnosti ako Air Berlin, Air Serbia, Air Seychelles, India Jet Airways či Darwin Airline. 

Záchrana letiska v Piešťanoch patrila k prioritám predvolebného programu súčasného predsedu TTSK. Vytvoril krízový manažment, noví členovia orgánov letiska pracujú bez nároku na odmenu, informoval hovorca kraja Patrik Velšic.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?