Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

14. 05. 2018 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Zdražovanie naberá na tempe. Komu nerastie aj plat, chudobnie

Najrýchlejšie stúpajú cifry na cenovkách potravín.

Ceny stúpajú z mesiaca na mesiac.
Ceny stúpajú z mesiaca na mesiac. Foto: TVNOVINY.sk

Zdražovanie naberá na tempe. Ceny rastú rýchlejšie, než by si želala centrálna banka. A čo je horšie, každé percento inflácie ukrajuje z našej životnej úrovne. Najviac to cítia obyvatelia východného Slovenska.

Ceny stúpajú z mesiaca na mesiac. Komu nerastie aj plat, chudobnie. Ľudia si to už začínajú všímať. Najrýchlejšie stúpajú cifry na cenovkách potravín. Slováci budú musieť na niečom začať šetriť.

„Samozrejme, že na potraviny ľudia... vyzerá tak, že najviac zo svojich nákladov míňajú na potraviny ľudia na východe Slovenska," povedala analytička Slovenského farmárskeho družstva Eva Sadovská.

Za ten istý nákup v potravinách, ktorý nás ešte pred rokom stál 50 eur, sme v apríli zaplatili už o 3 eur viac (52,90). Niektoré potraviny zdraželi dokonca o desiatky percent.

„Karfiol a petržlen boli medziročne drahšie až o tretinu, no a v prípade mliečnych výrobkov a vajec sme zaznamenali zdraženie o pätinu," uviedla Sadovská.

Tempo zdražovania sa posledné dva roky stupňuje. V apríli sa dostalo k trom percentám. Kto nechce schudobnieť, mal by preto svojho šéfa požiadať aspoň o takéto zvýšenie platu.

Viac v reportáži Tomáša Veleckého:

 

Komentáre ( 0)