Správy z vášho kraja:
18. 06. 2018 12:09 | WOLFSBURG/TASR

Šéf Audi skončil v rukách polície. Zadržali ho pre emisnú kauzu

Potvrdila to spoločnosť Volkswagen.

Šéf Audi Rupert Stadler.
Šéf Audi Rupert Stadler. Foto: TASR/AP

V súvislosti s emisnou kauzou zadržali v Nemecku šéfa automobilky Audi Ruperta Stadlera. Potvrdila to v pondelok spoločnosť Volkswagen, ktorá je materským koncernom Audi.

Informácie o Stadlerovom zadržaní prichádzajú len týždeň potom, ako prokuratúra v Mníchove oznámila, že rozšírila vyšetrovanie v emisnej kauze firmy Audi, pričom ďalším podozrivým sa stal Stadler. 

Ako vtedy dodala, v rámci najnovšieho vyšetrovania nechala prehľadať Stadlerovu súkromnú rezidenciu, ako aj dom ďalšieho podozrivého, člena predstavenstva firmy. Obaja sú podozriví z podvodu.

Za takmer tri roky, odkedy Volkswagen priznal, že do naftových vozidiel v USA montoval softvér umožňujúci zavádzanie pri emisných testoch, sa tak počet vyšetrovaných zo strany mníchovskej prokuratúry rozšíril na 20. 

Podľa prokuratúry firma Audi predala od roku 2009 v Európe a USA minimálne 210-tisíc naftových áut s nelegálnym softvérom. Ešte začiatkom februára prokuratúra prehľadala kancelárie a prevádzky firmy Audi v Ingolstadte a Neckarsulme.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?