10. 07. 2018 09:48 , článok bol aktualizovaný 10. 07. 2018 12:48 | ZLATÉ MORAVCE/tvnoviny.sk

Ľuďom prišla v noci sms, že im z účtov stiahli stovky eur. Banka má takéto vysvetlenie

Problém sa týka banky v Zlatých Moravciach.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Marian Weyo/shutterstock.com

Ľuďom vraj z účtov v noci mizli peniaze. Viacerým prišla sms notifikácia o tom, že im boli stiahnuté stovky eur. Hovorca VÚB banky Dominik Miša nás ubezpečil, že klienti o svoje preniaze neprišli.

 

Do redakcie sme dostali viacero telefonátov. Vraj do VÚB banky v Zlatých Moravciach, ktorej sa má problém týkať, prišlo dnes ráno možstvo vystrašených klientov.

Chodia sa do banky pýtať, čo sa deje. Podľa našich informácií sa tento problém týka aj klientov banky v Nitre.

Jeden z klientov nám potvrdil, že mu prišla sms o stiahnutí 210 eur z účtu, napriek tomu, že nerobil žiadny prevod. Išiel hneď do banky, kde už od rána chodia ľudia, ktorí majú podobný problém.

Reakcia VÚB banky

Podľa zástupcov VÚB banky išlo iba o chybnú sms, ktorá nijakým spôsobom neovplyvnila prostriedky klientov.

"V nočnom spracovaní z 9.7. na 10.7. banka vygenerovala niektorým klientom SMS notifikáciu o výbere z bankomatov z piatka 6.7. so zlou informáciou o disponibilnom zostatku. Transakcie boli zúčtované korektne, klienti nemali duplicitne zúčtované transakcie a majú svoje prostriedky k dispozícii.

Správny disponibilný zostatok si môžu klienti overiť cez aplikáciu internet banking a mobil banking alebo na služba KONTAKT 0850 123 000.

Naši klienti by mali v najbližších minútach dostať ospravedlňujúcu SMS, kde je im všetko vysvetlené. Za chybu sa našim klientom opravedlňujeme," uviedol vo vyhlásení Dominik Miša, PR manažér VÚB banky.

Komentáre ( 0)